Butelka filtrująca wodę

Moda na picie czystej wody bez dodatków substancji słodzących to zdrowa i bardzo dobra tendencja, która przyszła do naszego kraju wraz ze świadomym trybem życia. By wciąż mieć wodę przy sobie, na siłowni, w pracy czy na zajęciach, na wycieczkach, wcale nie trzeba kupować wciąż nowych zgrzewek wody butelkowanej, ponieważ na rynku mamy doskonałe rozwiązanie jakim jest butelka filtrująca wodę. Dlaczego warto się nią wyposażyć i jak działa butelka z filtrem?

Butelka filtrująca wodę z filtrem węglowym – jak działa?

Dzięki butelce filtrującej wodę, można błyskawicznie zmienić zwykłą wodę z kranu w ciecz o dobrym smaku i wysokim stopniu czystości. To znaczna oszczędność i ułatwienie na co dzień. Filtr węglowy zamontowany w butelce redukuje chlor oraz inne zanieczyszczenia, dzięki czemu woda nie ma również nieprzyjemnego zapachu. Powierzchnia filtra węglowego charakteryzuje się dodatnim ładunkiem, zaś cząsteczki zanieczyszczeń ujemnym, co powoduje, że filtr je do siebie przyciąga jak magnes.

Butelka filtrująca wodę ma znaczną przewagę nad dzbankami, działającymi również dzięki filtrowi węglowemu, ponieważ w butelce można wodę zabrać ze sobą, ale również nie trzeba czekać, aż przepłynie ona przez filtr. W tym wypadku oczyszczanie następuje bezpośrednio przed piciem.

Oprócz oszczędności jakie przynoszą dobre butelki filtrujące, ogromne znaczenie ma także aspekt ekologiczny. Użytkownik takiego akcesorium nie produkuje masy plastikowych śmieci, które w ziemi rozkładają się tysiące lat. Ponadto butelki z filtrem węglowym są produkowane z tworzyw, które po odzyskaniu można wykorzystać do stworzenia czegoś innego. Co ciekawe, do wyprodukowania takiego naczynia trzeba zużyć aż ⅓ energii mniej, niż do produkcji butelek typu PET.

Butelka filtrująca Brita czy Dafi – jaką wybrać?

Obydwie firmy produkują wysokiej jakości butelki z filtrem węglowym. Brita i Dafi różnią się między innymi pojemnością, kształtem i ceną. Są to różnice dość subtelne, ale mają znaczenie jeżeli chodzi o funkcjonalność butelek. Na przykład butelka filtrująca wodę Dafi, posiada pojemność 500 ml i wąską szyjkę. Chociaż jest znacznie poręczniejsza i lżejsza niż Brita, ponieważ jest wykonana z cieńszego materiału, to szyjka utrudnia włożenie do butelki dodatków takich jak listek mięty czy plasterek cytryny. Ponadto kształt nie ułatwia mycia jej w środku.

Najlepsze oferty butelek filtrujących Dafi

*Jeżeli aktualnie nie ma różnych modeli, wyświetlane są różne wersje tego samego modelu.

RankingButelka filtrująca DafiProducentCena
1Dafi Butelka filtrująca 0,5L MiętowaDafiAktualna Cena
2Dafi Butelka filtrująca 0,5l NiebieskaDafiAktualna Cena
3Dafi Butelka filtrująca 0,5l SzaraDafiAktualna Cena
4Dafi Butelka filtrująca 0,7l MiętowaDafiAktualna Cena
5Dafi Butelka Filtrująca 0.5L Żółta DafiAktualna Cena
Butelka filtrująca Dafi

Butelka filtrująca Dafi Dafi Butelka filtrująca 0,5L Miętowa

➾Szczegóły TOP1: Dafi Butelka filtrująca 0,5L Miętowa

Znacznie łatwiej zrobić to dzięki butelce filtrującej Brita o szerokiej górze. Jest ona również większa, ponieważ posiada pojemność 700 ml. Jeżeli chodzi o stosunek ceny do pojemności, to jest on jednakowy, ponieważ Brita kosztuje 70 zł, zaś Dafi 50 zł. W każdym wypadku po około 300 napełnieniach trzeba wymienić filtr. Komplet 3 filtrów do butelki Brita kosztuje 50 zł, zaś zestaw 2 filtrów pasujących do butelki Dafi to koszt 30 zł. Wybór zależy więc od preferencji i potrzeb konkretnego użytkownika.

Najlepsze oferty butelek filtrujących Brita

*Jeżeli aktualnie nie ma różnych modeli, wyświetlane są różne wersje tego samego modelu.

RankingButelka filtrująca BritaProducentCena
1Brita Fill & Go Vital limonkowaBritaAktualna Cena
2Brita Fill & Go Vital NiebieskaBritaAktualna Cena
3Brita Fill & Go Vital różowaBritaAktualna Cena
4BRITA Fill & Go Active FioletowaBRITAAktualna Cena
5Brita Fill & Go Vital FioletowaBritaAktualna Cena
Butelka filtrująca Brita

Butelka filtrująca Brita Brita Fill & Go Vital limonkowa

➾Szczegóły TOP1: Brita Fill & Go Vital limonkowa

Czy zakup butelki filtrującej się opłaca? Oczywiście, zwłaszcza w przypadku osób pijących codziennie dużo wody. Warto zaznaczyć, że to jednorazowy koszt, także filtry kupuje się stosunkowo rzadko, zaś butelka wody to wydatek minimum 2 zł. Wystarczy więc dokonać prostej kalkulacji, która wykaże, czy w przypadku konkretnej osoby, zakup takiej butelki będzie opłacalny. Na pewno przyda się ona osobom przebywającym dużo poza domem i o wysokiej aktywności fizycznej, czy też tym, które ze względów zdrowotnych muszą pić dużo wody. Butelka filtrująca może także pomóc w nabyciu dobrego nawyku picia codziennie wystarczającej ilości wody, ponieważ niestety większość naszego społeczeństwa nie posiada takiego przyzwyczajenia i pije zdecydowanie zbyt mało.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 ocena, średnia: 5,00 na 5)

Butelka filtrująca wodę - Opinie i komentarze - (8)

Dodaj komentarz