Deskorolka elektryczna

Jedni wybierają tradycyjne rowery czy hulajnogi, inni wolą elektryczne wersje tego rodzaju pojazdów. Wybór jest naprawdę bogaty, więc miłośnicy aktywnego wypoczynku nie mają na co narzekać. Przyjrzeliśmy się ofercie deskorolek elektrycznych i podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model.

Deskorolka elektryczna, inaczej mini segway czy hoverboard, to dwukołowe urządzenie, które wyglądem przypomina klasyczną deskorolkę. Inspiracją do jej stworzenia były segway’e (urządzenia dwukołowe, sterowane komputerowo, składające się z podstawy oraz specjalnego drążka), wykorzystywane między innymi przez ochronę w galeriach handlowych. To ciche i całkiem szybkie pojazdy, które mogą być również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Segway’e szybko podbiły serca zwykłych użytkowników, stąd pomysł, by stworzyć prostsze, bardziej dostępne modele – deskorolki elektryczne. Do niedawna wybór tego rodzaju sprzętu nie był zbyt bogaty. Deskorolka elektryczna funkcjonowała raczej jako drogi, ciekawy gadżet. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością, dlatego producenci oferują coraz nowsze, a co za tym idzie, również tańsze modele. Warto zatem dobrze przeanalizować ofertę przed zakupem odpowiedniego sprzętu.

Jak działa deskorolka elektryczna?

Deskorolka elektryczna wyposażona jest w silnik akumulatorowy. Na jednym ładowaniu baterii można przejechać nawet do kilkudziesięciu kilometrów. Trzeba mieć to na uwadze wybierając się na dłuższą wycieczkę. Samo sterowanie pojazdem wymaga wprawy. Urządzenie porusza się najczęściej dzięki odpowiedniemu balansowaniu ciałem. W ofercie znajdziemy deskorolki elektryczne z różnym sposobem sterowania:

 • Deskorolka elektryczna sterowana za pomocą balansowania ciałem – przechylając się do przodu wprawiamy urządzenie w ruch i jedziemy do przodu, kiedy przechylamy się do tyłu deskorolka jedzie w tył. Aby skręcić, należy nacisnąć stopą odpowiednią stronę urządzenia.
 • Deskorolka elektryczna sterowana smartfonem – sterowanie deskorolką jest możliwe dzięki odpowiedniej aplikacji. Coraz więcej nowoczesnych modeli oferuje taką opcję.
 • Deskorolka elektryczna sterowana pilotem – taki rodzaj sterowania stosowany jest zwłaszcza w tanich deskorolkach. Obecnie jest on wypierany przez nowocześniejsze urządzenia. Deskorolka elektryczna sterowana pilotem jest zdecydowanie mniej wygodna niż ta, którą sterujemy balansując ciałem.

Czy deskorolka elektryczna jest bezpieczna?

To pytanie pojawia się niezwykle często w kontekście deskorolki elektrycznej. Bez wątpienia, każda aktywność niesie ze sobą jakieś ryzyko wypadku. Jeśli użytkujemy sprzęt w niewłaściwy sposób, również możemy doprowadzić do uszkodzenia ciała. Jazda na deskorolce elektrycznej nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza początki bywają trudne i warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kask oraz ochraniacze. Dotyczy to szczególnie najmłodszych. Wybierając deskorolkę elektryczną dla dziecka warto zdecydować się na dobry sprzęt i towarzyszyć dziecku, zwłaszcza w początkowej fazie nauki jazdy na urządzeniu. W przypadku dzieci szczególnie ważny jest wspomniany kask oraz ochraniacze.

Deskorolka elektryczna – rodzaje

Jak wspominaliśmy, oferta deskorolek elektrycznych nieustannie się powiększa, dlatego coraz trudniej wybrać odpowiednie urządzenie. Wśród najpopularniejszych modeli można wyróżnić:

 • Deskorolka elektryczna terenowa – dedykowana osobom, które mają już wprawę w obsługiwaniu tego urządzenia, bardziej zaawansowanym użytkownikom. Deskorolka elektryczna terenowa doskonale sprawdzi się podczas jazdy po trudniejszym terenie, na przykład na kamienistych, nierównych drogach, ścieżkach czy w lesie. Tego typu urządzenia mają wyższe zawieszenie, a ich koła wyposażone są w agresywne bieżniki.
 • Deskorolka elektryczna z rączką – inaczej segway. Wyglądem przypomina hulajnogę. Jest większa od tradycyjnej deskorolki i zdecydowanie mniej poręczna. Jej zaletą jest jednak to, że znacznie łatwiej się na niej jeździ.
 • Deskorolka elektryczna z siedzeniem – to, póki co, najmniej popularny rodzaj deskorolek elektrycznych. Tego rodzaju urządzenie wyposażone jest w wygodne siedzisko, znajdujące się na podstawie deskorolki. Podstawa połączona jest dwoma kołami. Z przodu znajduje się natomiast drążek z dodatkowym kółkiem.
 • Deskorolka elektryczna dla dziecka – dla najmłodszych najlepiej wybierać w miarę proste urządzenia. Warto na początek zainwestować w sprzęt, który nie rozwija zbyt zawrotnych prędkości.

Jak wybrać dobrą deskorolkę elektryczną?

Deskorolka elektryczna nie należy do najtańszych sprzętów, warto zatem dobrze przeanalizować jej zakup. Na jakie parametry urządzenia należy zwrócić uwagę?

 • Pojemność akumulatora – ten czynnik wpływa bezpośrednio na długość przejażdżki. Im większa będzie pojemność akumulatora, tym dłużej pojeździmy na jednym ładowaniu. Warto zatem wybrać sprzęt z możliwie jak największą pojemnością akumulatora.
 • Maksymalna prędkość – ten parametr należy dostosować do swoich potrzeb. Jeśli wybieramy sprzęt dla dziecka, lepiej zdecydować się na wolniejszy model. Tańsze deskorolki elektryczne rozwijają prędkość maksymalną do około kilkunastu kilometrów na godzinę, te droższe i bardziej zaawansowane urządzenia mogą jeździć z prędkością nawet do 60 kilometrów na godzinę. Tego typu modele polecane są bardziej zaawansowanym użytkownikom. Korzystanie z nich wiąże się z większym ryzykiem.
 • Koła – warto zwrócić uwagę na koła wybranej deskorolki. Ich rodzaj, przyczepność oraz rozmiar bezpośrednio przekłada się bowiem na komfort jazdy. Najprostsze i najtańsze urządzenia mają nisko ułożone koła, przez co sprawdzają się jedynie na równej, płaskiej nawierzchni. Jeśli zależy nam na sprzęcie, którym będziemy w stanie pokonać trudniejsze tereny, skupmy się na deskorolkach terenowych. Tego typu urządzenie powinno mieć wysoko zawieszone koła z agresywnym bieżnikiem.
 • Moc – oczywistym jest, że im wyższa moc urządzenia, tym lepiej. Deskorolki z niższej półki wyposażone są najczęściej w słabszy silnik, przez co rozwijają znacznie mniejsze prędkości. W droższych modelach silnik jest z reguły mocniejszy i pozwala rozwijać wysoką prędkość. W ofercie znajdziemy również deskorolki wyposażone w dwa silniki.
 • Maksymalny kąt nachylenia – od niego zależy przyspieszanie oraz prędkość jazdy.
 • Maksymalne obciążenie – jeśli chcemy, by z urządzenia korzystali wszyscy członkowie rodziny, na ten parametr musimy zwrócić uwagę. Jeżeli planujemy dłuższe wycieczki na deskorolce, na przykład z plecakiem, warto doliczyć ten ciężar i wybrać sprzęt, który oferuje obciążenie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Bez trudu w ofercie znajdziemy sprzęt z maksymalnym obciążeniem nawet do 150 kg.
 • Czas ładowania – jeśli zamierzamy regularnie, często korzystać z urządzenia, warto wybrać deskorolkę, która szybko się ładuje. Dzięki temu sprzęt będzie szybciej gotowy do ponownego użytku.
 • Jakość – warto wybrać urządzenie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Deskorolka powinna być solidna i stabilna. Szczególną uwagę należy zwrócić na koła oraz rodzaj akumulatora. Dobrze również, jeśli deskorolka posiada wyraźny wyświetlacz, który informuje między innymi o stanie naładowania baterii.

Deskorolka elektryczna – dodatkowe wyposażenie

Producenci prześcigają się w oferowaniu coraz nowszych dodatków do deskorolek elektrycznych. Do najpopularniejszych zaliczymy:

 • Diody led
 • Głośniki
 • Blutetooth – umożliwia połączenie z telefonem oraz innymi urządzeniami
 • Czujniki oraz moduły przyspieszenia – obliczają środek ciężkości osoby, która jeździ deskorolką. Dzięki temu urządzenie jest bardziej zwrotne i bardzo dobrze reaguje na zmiany w balansowaniu ciałem.
 • Powłoka antypoślizgowa – zwiększa bezpieczeństwo jazdy na deskorolce i gwarantuje lepszą kontrolę nad urządzeniem.

Ile kosztuje deskorolka elektryczna?

Ceny deskorolek elektrycznych są bardzo różnorodne, uzależnione od rodzaju urządzenia, jakości oraz producenta. Za najtańszy model zapłacimy kilkaset złotych, najdroższy sprzęt będzie nas kosztował nawet kilka tysięcy złotych.

Deskorolka elektryczna - Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się aktualny ranking najlepszych produktów w kategorii Deskorolka elektryczna. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Deskorolka elektrycznaProducentCena
1Kawasaki Streetboard KX-ST10.1Aktualna Cena
2Motus Pro 10 Sport GTAktualna Cena
3Razor E300 szary 33,98 złRazorAktualna Cena
4Helvei helvei unisex Longboard Dual silnika, 1800 W, czarny, nie dotyczy HELES01LBBHelveiAktualna Cena
5Razor Elektryczna deskorolka, Cruiser X1 LithiumRazorAktualna Cena

Deskorolka elektryczna - Opinie i komentarze - (8)

Dodaj komentarz