Hulajnoga elektryczna

Hulajnogi elektryczne w ciągu ostatnich kilku miesięcy stały się jedną z najlepszych metod transportu zarówno w dużych metropoliach, jak i małych miejscowościach. Hulajnoga elektryczna dla dorosłych stanowi doskonały sposób na ominięcie korków i dotarcie do pracy na czas. Z kolei hulajnoga elektryczna dla dzieci to świetna rozrywka i pretekst do spędzenia czasu na świeżym powietrzu – z dala od ekranów komputerów i tabletów. Na rynku jest dostępnych wiele modeli hulajnóg napędzanych elektrycznie – jaka hulajnoga będzie najlepsza? Na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną?

Dobra hulajnoga elektryczna do miasta to doskonała alternatywa między skuterem a tradycyjną hulajnogą. Hulajnogi elektryczne są niewielkie i bardzo proste w obsłudze. Co więcej, oprócz przestrzegania zasad bezpieczeństwa, podczas jazdy nie trzeba kierować się przepisami ruchu drogowego. Najlepsza hulajnoga z napędem pozwala zaoszczędzić czas i nie przysparza problemów z parkowaniem. W zależności od wyboru modelu –  hulajnogi elektryczne praktycznie wcale nie zajmują przestrzeni, co sprawia, że ich parkowanie i przechowywanie nie stanowi żadnego problemu. Osoby, którym zależy na nieograniczonej mobilności i pokonywaniu większych odcinków w szybki i komfortowy sposób, mogą rozważyć zakup hulajnogi elektrycznej, dzięki której nie tylko nie przyczynią się do szkodliwej dla środowiska emisji spalin, ale również dotrą w wybrane miejsce na czas, bez jakiegokolwiek wysiłku. Hulajnoga elektryczna do miasta stała się bardzo popularnym narzędziem transportu – wiele firm oferuje możliwość wypożyczenia hulajnogi za określoną opłatą. Korzystanie z takiego rozwiązania jest opłacalne, ale osoby planujące regularne poruszanie się po mieście hulajnogą, powinny rozważyć zakup własnej – z perspektywy czasu to najekonomiczniejsze rozwiązanie.

Jaka hulajnoga elektryczna jest najlepsza?

Istnieje kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej. Inne parametry, będą wymagane w przypadku hulajnogi elektrycznej dla dorosłych, inne podczas zakupu hulajnogi elektrycznej dla dzieci. Oto najważniejsze, jakie należy wziąć pod uwagę jeszcze przed weryfikacją ofert i docelowym zakupem hulajnogi: zasięg, waga użytkownika, rodzaj nawierzchni, przenośność, warunki atmosferyczne, budżet itp.

Zasięg

Zasięg hulajnogi elektrycznej jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Zasięg to parametr nawiązujący do tego, jak daleko można się wybrać hulajnogą, czyli jaki odcinek trasy wytrzyma w pełni naładowany akumulator. Większość modeli ma średni zasięg wynoszący około 13 kilometrów. Oczywiście ta wartość jest określona warunkami atmosferycznymi i rodzajem nawierzchni, po której porusza się kierowca. Hulajnoga do miasta, która zazwyczaj ma pod kołami gładką nawierzchnię będzie miała najwięcej szans na osiągnięcie maksymalnego zasięgu podanego przez producenta. Na zasięg hulajnogi, poza nawierzchnią, mają wpływ również inne czynniki, takie jak np. waga użytkownika, rodzaj opon. Jeśli kierowca ma większą masę ciała, hulajnoga uzyska mniejszy zasięg. Jeśli nawierzchnia jest trudna, hulajnoga elektryczna również nie podjedzie tak daleko, jak zakłada jej producent. Co ciekawe, temperatura otoczenia również wpływa na działanie akumulatora. Przed każdą jazdą na hulajnodze elektrycznej warto przewidzieć, ile kilometrów będzie do pokonania i sprawdzić teren. Wtedy można uzyskać pewność, że zasięg urządzenia będzie wystarczający. Oczywiście w przypadku poruszania się po mieście, kwestia ukształtowania terenu nie jest już tak istotna i można ominąć takie przygotowania i po prostu cieszyć się z jazdy i omijania korków.

Waga kierowcy

Jednym z kolejnych czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej hulajnogi elektrycznej, jest waga kierowcy. Masa ciała kierowcy ma znaczący wpływ na zasięg hulajnogi. Przed zakupem warto sprawdzić specyfikację poszczególnych modeli i dopasować wytrzymałość hulajnogi do własnego ciężaru. Kierowcy o wadze około 80 kg mogą z łatwością jeździć na dowolnej hulajnodze. Osoby, których masa ciała mieści się w przedziale 80 -120 kg, powinny stawiać na hulajnogę elektryczną dla dorosłych o większej mocy. Kierowcy, których ciężar ciała przekracza 120 kg, mają już niestety ograniczoną ilość modeli do wyboru.

Infrastruktura

Kupując dobrą hulajnogę elektryczną, należy wziąć pod uwagę nawierzchnię, po której najczęściej będzie się poruszać. Jeśli hulajnoga ma często przemierzać długie trasy – trzeba kupić model o dużej mocy akumulatora. Z drugiej strony, jeśli mieszka się w regionie, w którym powierzchnia jest płaska, a ruch uliczny jest płynny, można kupić dowolną hulajnogę, która odpowiada indywidualnym potrzebom.

Waga hulajnogi elektrycznej

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych stała się bardzo popularnym narzędziem transportu, między innymi z uwagi na swoją wysoką mobilność i małą wagę. Najlepsza hulajnoga do miasta jest zazwyczaj mała i łatwa w prowadzeniu. Jednak niektóre modele są cięższe od innych i nie są tak proste do przenoszenia. Średnia waga hulajnogi elektrycznej waha się od 8 do nawet 45 kilogramów (hulajnoga elektryczna terenowa, hulajnoga elektryczna z siodełkiem). Z uwagi na tak duży rozstrzał ciężaru, oczywistym staje się fakt, że nie każdy może korzystać z cięższych modeli. Dobra hulajnoga elektryczna dla dzieci jest mniejsza i znacznie lżejsza (od około 5 do 8 kg).

Temperatura otoczenia/klimat

Przy wyborze hulajnogi elektrycznej należy również wziąć pod uwagę klimat, w którym się mieszka. W Polsce nie jest możliwe korzystanie z hulajnogi przez cały rok. Osoby mieszkające za granicą, które znajdują się w ciepłej i słonecznej szerokości geograficznej, mogą cieszyć się z jazdy przez cały rok i nie muszą martwić się ograniczeniem zasięgu hulajnogi. Zasięg hulajnogi zmniejsza się w okresach upałów i bardzo niskich temperatur. Nie zaleca się również podróżowania hulajnogą podczas bardzo obfitych opadów. Na szczęście większość silników jest starannie chroniona obudową i niewielki deszcz raczej im nie zaszkodzi, jeśli jednak woda przedostanie się bezpośrednio do silnika, istnieje prawdopodobieństwo, że hulajnoga ulegnie awarii. Takie uszkodzenia nie są objęte gwarancją.

Wydajność baterii

Większość producentów podaje rozmiar baterii hulajnogi eklektycznej w Ah (amperogodzinach). Niestety główny problem polega na tym, że ta informacja jest tak naprawdę bezcelowa, chyba że podane je jest również napięcie nominalne zestawu akumulatorów. Aby uzyskać najbardziej wymierny wynik, należy pomnożyć te dwie wartości razem, aby uzyskać pojemność watogodzin (Wh = Ah x wolty). Im wyższa ta wartość, tym dłuższe działanie baterii hulajnogi.

Prędkość

Tradycyjna hulajnoga elektryczna do miasta rozwija średnią prędkość wynoszącą około 20 km/h. W praktyce, podczas poruszania się np. po chodnikach – ciężko rozwinąć tak wysoką prędkość przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Hulajnoga elektryczna terenowa, na dużych kołach i ze specjalnie zaprojektowanym zawieszeniem ma większa szanse na osiąganie nawet powyżej 55 km/h.

Wygoda

Hulajnoga elektryczna bez zawieszenia lub opon pneumatycznych będzie bardzo niekomfortowa podczas jazdy. Każda mała nierówność podłoża i lekki wybój będzie przenoszony na kierownicę i platformę stojącą, co sprawi, że jazda nawet na niewielkim odcinku nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Osoby ceniące wygodę, często wybierają model, jakim jest hulajnoga elektryczna z siedziskiem, która gwarantuje komfort podobny do jazdy na skuterze.

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna?

Niewątpliwie, posiadany budżet jest istotnym czynnikiem, który określa docelowy wybór hulajnogi. Na rynku jest naprawdę wiele modeli, w różnych wariantach cenowych. Dobra hulajnoga elektryczna może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł

Mając do dyspozycji 100 złotych, można kupić całkiem solidną i wygodną hulajnogę elektryczną do miasta. Co prawda za tę cenę nie otrzyma się gwarancji najwyższego zasięgu i najbardziej wydajnej baterii, ale jeśli urządzenie ma służyć wyłącznie do przejazdu z punktu A do punktu B, hulajnoga elektryczna do 1000 złotych będzie całkiem rozsądnym, ekonomicznym wyborem. Przy wyborze warto sprawdzić wyżej opisane parametry i dopasować je do posiadanego budżetu i indywidualnych potrzeb.

RankingHulajnoga elektryczna do 1000 złProducentCena
1Ninebot by Segway Hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway Zing C20Aktualna Cena
2KUGOO KIRIN Mini 2 - czarny 371674PLSWYDAktualna Cena
3Razor E100S czerwona z siedziskiem (13173860)RazorAktualna Cena
4Razor USA LLC E90 Power Core Zielony (13173802 / 0845423015220)RazorAktualna Cena
5RAZOR Hulajnoga elektryczna RAZOR Turbo A 13173803 Czarno-czerwony RatyAktualna Cena
Hulajnoga elektryczna do 1000 zł

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł Ninebot by Segway Hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway Zing C20

➾Szczegóły TOP1: Ninebot by Segway Hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway Zing C20

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł

Za 2000 złotych można już kupić najnowocześniejszą, wyposażoną w elektroniczny wyświetlacz, ledowe światła i inne dodatkowe akcesoria ułatwiające jazdę. W tym przedziale cenowym można wybierać spośród modeli dwuosobowych i wyczynowych, a także znaleźć profesjonalny środek lokomocji, jakim jest hulajnoga elektryczna terenowa, wyposażona w mocny silnik, szerokie i trwałe opony, dobrą amortyzację, mocny silnik i trwałą baterię. Osoby, które oczekują od hulajnogi „czegoś więcej” – mogą celować w urządzenia z tego przedziału cenowego.

RankingHulajnoga elektryczna do 2000 złProducentCena
1Segway Ninebot by Ninebot by KickScooter AIR T15EAktualna Cena
2Hulajnoga elektryczna MOTUS PRO 8.5 Lite OrangeAktualna Cena
3Nilox Hulajnoga elektryczna NILOX Doc Ten NG 10 Czarno-żołtyAktualna Cena
4Xiaomi Xiaomi Mi 1SXiaomiAktualna Cena
5INDIANA Hulajnoga elektryczna ES700 Czarny | | Dogodne raty! Bezpłatny transport | Raty ES700Aktualna Cena
Hulajnoga elektryczna do 2000 zł

Hulajnoga elektryczna do 2000 zł Segway Ninebot by Ninebot by KickScooter AIR T15E

➾Szczegóły TOP1: Segway Ninebot by Ninebot by KickScooter AIR T15E

Rodzaje hulajnóg elektrycznych

Wraz z popularyzacją tego środka transportu, na rynku zaczęły się pojawiać coraz to nowsze modele. Oprócz tradycyjnej hulajnogi elektrycznej służącej na dojazdy do pracy można wyróżnić również hulajnogi elektryczne z siodełkiem, hulajnogi elektryczne dwuosobowe i hulajnogi wyczynowe – do zadań specjalnych. Występują one w różnych kształtach i rozmiarach. Kupując hulajnogę, dobranie odpowiednich wymiarów do budowy ciała ma kluczowe znaczenie, jeśli chce się uzyskać maksymalny komfort.

  • Hulajnoga elektryczna z siodełkiem — Osoby, które cenią sobie maksymalny komfort i szukają alternatywy pomiędzy tradycyjną hulajnogą a rowerem elektrycznym/skuterem, mogą postawić na model, jakim jest hulajnoga elektryczna z siodełkiem. Zaleta takiej hulajnogi jest to, że w zależności od sytuacji można na niej stać, lub siedzieć. Wysokość siodełka, podobnie jak długość kierownicy są regulowane – oznacza to, że każdy może dopasować najwygodniejszą dla siebie pozycję podczas jazdy. Hulajnoga elektryczna z siodełkiem to dobre rozwiązanie dla osób starszych i tych, którzy planują regularne, dłuższe trasy.
  • Bezpieczna hulajnoga elektryczna — Chociaż hulajnogi elektryczne są ogólnie bezpieczne w porównaniu z innymi rodzajami transportu, nadal lepiej jest uwzględnić bezpieczeństwo na liście. Podczas sprawdzania bezpieczeństwa hulajnogi należy wziąć pod uwagę trzy kwestie — hamowanie, ograniczenie masy ciała i światła. Hulajnoga elektryczna z niesamowitymi funkcjami jest wyposażona w hamulce, dodatkowe światła.
  • Hulajnoga elektryczna dwuosobowa — Na rynku można znaleźć modele pod nazwą „hulajnoga elektryczna dwuosobowa”, ale w wyglądzie i funkcjonalności zdecydowanie bardziej przypominają one skuter. Hulajnoga elektryczna dwuosobowa, w przeciwieństwie do tradycyjnego skutera zasilana jest energią elektryczną. Ma wyznaczone stanowisko dla kierowcy i miejsce siedzące dla pasażera. Są one w stanie znieść znacznie większe obciążenie niż tradycyjna hulajnoga i nie wymagają specjalnych uprawnień do poruszania się po drodze. To świetne rozwiązanie dla osób starszych.
  • Hulajnoga elektryczna do jazdy w terenie/wyczynowa – jest zwykle trwalsza i wyposażona w specjalne opony. Dla osób podróżujących w terenie szersze opony będą doskonałe. Hulajnoga wyczynowa jest również bardziej zwrotna i ma nieco mocniejszy silnik, rozwija większe prędkości (nawet do 50 km/h).

Hulajnogi elektryczne coraz częściej pojawiają się na ulicach miast. Są mniejsze od rowerów, wydajniejsze od skuterów i stanowią doskonałą alternatywę dla osób, które dotąd poruszały się komunikacją miejską po zakorkowanych ulicach lub miały do pokonania pieszo dość duży odcinek. Co prawda hulajnoga elektryczna nie wpływa na poprawę kondycji fizycznej, ale stanowi doskonały powód do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Hulajnoga elektryczna - Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się aktualny ranking najlepszych produktów w kategorii Hulajnoga elektryczna. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Hulajnoga elektrycznaProducentCena
1Techlife Hulajnoga elektryczna Vsett 8 800W 750Wh 5903940080093Aktualna Cena
2DUCATI Hulajnoga elektryczna Scrambler Cross-E CzarnyDucatiAktualna Cena
3Segway Ninebot by Ninebot by KickScooter AIR T15EAktualna Cena
4KUGOO S1 Plus składana hulajnoga elektryczna 8, 350 W czarna 371673SWYDAktualna Cena
5Geekbuying Hulajnogi elektryczne NAVEE N65 10 48V 500W 65KMAktualna Cena

Hulajnoga elektryczna - Opinie i komentarze - (25)

Dodaj komentarz