Kubek termiczny - Ranking i opinie

Kawa, herbata czy inny napój – nie jest ważne co do nich wlejemy, czy jest to ciepłe czy zimne, ważne jest to że pozostanie to ciepłe lub zimne przez długi czas. Mowa oczywiście o kubkach termicznych. Dobry kubek termiczny pomaga utrzymać ciepło naszych napojów, znajduje zastosowanie również w czasie upalnego lata, kiedy to zależy nam, aby ulubione napoje pozostały zimne. Dzięki ich doskonałym właściwościom izolacyjnym (podwójne ścianki naczynia) możemy cieszyć się ciepłymi lub zimnymi napojami praktycznie w każdym miejscu. Kubki termiczne są też świetną propozycją na prezent dla bliskiej nam osoby.

Jaki wybrać kształt kubka termicznego?

Kształt kubka termicznego zależy od jego przeznaczenia, inaczej będzie wyglądało naczynie dedykowane do uchwytów samochodowych, a inaczej kubek przeznaczony dla turystów. Każdy kubek termiczny posiada specjalną pokrywkę. Po przekręceniu w odpowiednią stronę lub odblokowaniu specjalnym guziczkiem umożliwia nam ona napicie się napoju. Należy zapamiętać, aby przed zakupem kubka sprawdzić szczelność takiej pokrywki – od tego zależy to, jaki długo naczynie będzie utrzymywało odpowiednią temperaturę. Ponadto warto zwrócić na to uwagę po prostu ze względów użytkowych. Nie chcemy przecież, by nasz napój rozlewał się podczas transportu w uchwycie samochodowym, w torebce czy plecaku.

Pojemność dobrego kubka termicznego

Jeżeli chodzi o pojemność, najczęściej spotkamy kubki termiczne, które zmieszczą od 300 do 500 mililitrów napoju. Jest to optymalna pojemność, kubki termiczne mają być przecież alternatywą dla termosów, w których możemy zmieścić od 500 do nawet 1500 mililitrów. Ponadto termosy mają za zadanie utrzymywać daną temperaturę przez dłuższy czas. Dobry kubek termiczny powinien utrzymywać ciepło przez co najmniej 4 godziny. Jest to czas, który zdecydowanie wystarcza na wypicie ciepłego (lub zimnego) napoju.

Jaki materiał powinien mieć kubek termiczny?

Ważnym kryterium wyboru najlepszego kubka termicznego jest jego wnętrze. Do wyboru mamy wnętrza stworzone z aluminium, plastiku lub szklane. Trzecia opcja jest najlepsza, bo kubki wykonane ze szkła najlepiej podtrzymują temperaturę. Szklane kubki termiczne mają jednak oczywistą wadę – łatwo ulega zniszczeniom pod wpływem uderzeń, są delikatniejsze, niż plastikowe lub aluminiowe. Każdemu z nas zdarza się czasami upuścić kubek lub po prostu przez przypadek zrzucić go ze stołu lub biurka. Ponadto opcja ta charakteryzuje się waga wyższą niż dwie pozostałe.

Kolejną niewątpliwą zaletą kubka termicznego jest możliwość mycia go w zmywarce. Ułatwia nam to utrzymanie naczynia w czystości. Dla niektórych konsumentów może to być jedno z podstawowych kryteriów wyboru najlepszego kubka. Ponadto przydatną funkcją może okazać się możliwość używania naszego kubka termicznego w kuchence mikrofalowej.

Faktem jest, że bardzo dobrze użytkuje się kubki termiczne wykonane ze stali nierdzewnej. Jednak pamiętajmy, że takiego kategorycznie nie można używać w kuchence mikrofalowej.

Ile kosztuj dobry kubek termiczny?

Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest cena kubka termicznego. Koszt zakupu takiego kubka rozpoczyna się na 20, a kończy nawet na 170 złotych. Wiadomo, że kubki najtańsze mogą być wykonane z gorszej jakości materiałów, mogą przeciekać lub szybciej ulegać uszkodzeniom. Mogą, ale wcale nie muszą. Decydując się na zakup naczynia z tańszej półki musimy liczyć się z możliwymi usterkami.

Drogie kubki termiczne są produkowane przez firmy zajmujące się tworzeniem specjalistycznego wyposażenia. Wykorzystuje się je np. podczas wędrówek wysokogórskich – dlatego muszą być one solidne, wytrzymałe, charakteryzować się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, łatwym utrzymaniem w czystości oraz nie mogą przeciekać. Jednym słowem marka oznacza nie tylko „lans” ale również wysoką jakość produktu, za który płacimy. Takie naczynia mogą służyć nam przez lata.

Najlepszą opcją dla zwykłych zjadaczy chleba są kubki termiczne ze średniej półki. Koszt dobrego kubka mieści się w granicach od 40 do 80 zł. Właśnie takich naczyń na rynku znajdziemy najwięcej. Zwykle można myć je bez problemu w zmywarce, są zatem łatwe do utrzymania w czystości.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Podsumowując każdy przyszły posiadacz kubka termicznego powinien:

 • Określić, jaką kwotę jest w stanie przeznaczyć na dobry kubek termiczny.
 • Określić jak będzie go użytkował: czy naczynie będzie wykorzystywane podczas jazdy samochodem, przenoszone codziennie w torebce czy plecaku czy może pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej temperatury naszych napojów w biurze lub w domu. Jak zostało wspomniane wyżej, w zależności od przeznaczenia kubki termiczne różnią się kształtem.
 • Stwierdzić czy woli model z uchwytem czy bez niego – zależy to od indywidualnych upodobań użytkownika.
 • Określić, jaka pojemność będzie dla niego najlepsza. Wybierać możemy w pojemnościach od 300 do 500 mililitrów.
 • Stojąc przed wyborem dobrego kubka termicznego warto też sprawdzić czy można go myć w zmywarce (zarówno naczynie jak i jego pokrywkę) oraz czy można użytkować go w kuchence mikrofalowej.
 • Należy też sprawdzić szczelność pokrywy kubka – aby nasze napoje się nie rozlewały.

Ranking TOP 20

Lp.ZdjęcieNazwaCenaOpinieProducentRodzajKolorPojemność (ml)
1 WINK Bottle WHITE 4C3D-681E1 WINK Bottle WHITE 4C3D-681E1
1 opinia
Winkn/an/an/an/a
2 Contigo Kubek West Loop 2.0 niebieski CWestMonaco Contigo Kubek West Loop 2.0 niebieski CWestMonaco
1 opinia
ContigoKubek termicznyniebieskin/an/a
3 Kubek Contigo West Loop 2.0 czerwony Kubek Contigo West Loop 2.0 czerwony
1 opinia
Contigon/an/an/an/a
4 Karcher Zestaw do kanalizacji (15 m) 2.637-767.0 (15 m) 2.637-767.0 Karcher Zestaw do kanalizacji (15 m) 2.637-767.0 (15 m) 2.637-767.0
1 opinia
Karchern/an/an/an/a
5 Kubek termiczny na USB Kubek termiczny na USB
1 opinia
n/an/an/an/a
6 Termos obiadowy Magnum 750 ml AMBITION Termos obiadowy Magnum 750 ml AMBITION
1 opinia
n/an/an/an/a
7 Mini Lodówka Napoje Usb Ciepłe Zimne Mini Lodówka Napoje Usb Ciepłe Zimne
1 opinia
n/an/an/an/a
8 Premium Termos Obiadowy Pojemnik Żywność Zupę Ir Premium Termos Obiadowy Pojemnik Żywność Zupę Ir
1 opinia
n/an/an/an/a
9 WINK Bottle CACTUS B533-5273C WINK Bottle CACTUS B533-5273C
1 opinia
n/an/an/an/a
10 Contigo Kubek termiczny Byron 470ml Biscay Bay Contigo Kubek termiczny Byron 470ml Biscay Bay
1 opinia
ContigoKubek termicznyn/a470 mln/a
11 SMILE Kubek termiczny SMILE STT-14/15 Różowy STT-14/15 SMILE Kubek termiczny SMILE STT-14/15 Różowy STT-14/15
1 opinia
Smilen/aróżowyn/an/a
12 DELONGHI Kubek termiczny DELONGHI DLSC073 Srebrno-czarny DELONGHI Kubek termiczny DELONGHI DLSC073 Srebrno-czarny
1 opinia
DeLonghiKubek termicznyczarny400 mln/a
13 KeepCup kubków termicznych, oryginalny produkt firmy, ok. 450 ML, rozm. L, wzór: Nitro Original KeepCup kubków termicznych, oryginalny produkt firmy, ok. 450 ML, rozm. L, wzór: Nitro Original
1 opinia
KeepCupn/a454n/an/a
14 Tefal Kubek termiczny Travel Mug 0,36l czarny (K3081114) Tefal Kubek termiczny Travel Mug 0,36l czarny (K3081114)
1 opinia
TefalKubekn/an/an/a
15 Contigo Kubek West Loop 2.0 czarny CWestMatteB Contigo Kubek West Loop 2.0 czarny CWestMatteB
1 opinia
ContigoKubek termicznyczarnyn/an/a
16 Kubek termiczny Contigo Huron 470ml - Vivacious Moody Cow Kubek termiczny Contigo Huron 470ml - Vivacious Moody Cow
1 opinia
Contigon/an/an/an/a
17 WINK Bottle GREY 8384-424E7 WINK Bottle GREY 8384-424E7
1 opinia
n/an/an/an/a
18 Kambukka Kubek termiczny Olympus 300 ml black Kambukka Kubek termiczny Olympus 300 ml black
1 opinia
KambukkaKubek termicznyczarny300 mln/a
19 Lamart Kubek termiczny MANQ LT4049 czarny/biały) Lamart Kubek termiczny MANQ LT4049 czarny/biały)
1 opinia
LAMARTkubek termicznyczarny360 mldo 6 h
20 SMILE Kubek termiczny SMILE STT-14/6 Niebieski STT-14/6 SMILE Kubek termiczny SMILE STT-14/6 Niebieski STT-14/6
1 opinia
Smilen/aniebieskin/an/a

Najlepsze produkty: Kubek termiczny

1. WINK Bottle WHITE 4C3D-681E1

WINK Bottle WHITE 4C3D-681E1

WINK Bottle WHITE 4C3D-681E1

Butelka termiczna, z którą zadasz szyku
Jeśli nie wiesz, co wybrać, wybierz klasykę. Bo klasyka to moda, która nigdy nie przemija i gwarancja bycia na czasie. W ten opis idealnie wpisuje się biała butelka termiczna White. Minimalistyczne design i uniwersalny kolor pasują do każdej stylizacji, każdego wnętrza, każdego nastroju… i napoju!

Jest ponadczasowa nie tylko ze względu na wygląd. Wyprodukowano ją z wysokiej jakości stali nierdzewnej, więc możesz korzystać z n...


Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
winkbottle.com

WHITE


2. Contigo Kubek West Loop 2.0 niebieski CWestMonaco

Contigo Kubek West Loop 2.0 niebieski CWestMonaco

Najnowszy kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 jest niezwykle lekki i pojemny, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno na mieście, podczas jazdy samochodem, jak również w pracy czy w podróży. Wygodny i praktyczny kształt kubka sprawia, że pasuje on niemal do każdego typu uchwytów samochodowych o średnicy powyżej 7,5 cm. Kubek został doskonale wyprofilowany, dzięki czemu jest łatwy w trzymaniu oraz przenoszeniu.

Kubek Contigo West Loop powstał w oparciu o nowoczesną technologię AutoSeal....


Dane techniczne:

RodzajKubek termiczny
Kolorniebieski

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
mocsokow.pl

Ilość opinii:
2
Kubek Contigo West Loop 2.0 niebieski


3. Kubek Contigo West Loop 2.0 czerwony

Kubek Contigo West Loop 2.0 czerwony

Najnowszy kubek termiczny Contigo West Loop 2.0 jest niezwykle lekki i pojemny, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno na mieście, podczas jazdy samochodem, jak również w pracy czy w podróży. Wygodny i praktyczny kształt kubka sprawia, że pasuje on niemal do każdego typu uchwytów samochodowych o średnicy powyżej 7,5 cm. Kubek został doskonale wyprofilowany, dzięki czemu jest łatwy w trzymaniu oraz przenoszeniu.

Kubek Contigo West Loop powstał w oparciu o nowoczesną technologię AutoSeal...


Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
mocsokow.pl

Ilość opinii:
2
Kubek Contigo West Loop 2.0 czerwony


Najtańsze produkty: Kubek termiczny

1. SMILE Kubek termiczny SMILE STT-14/15 Różowy STT-14/15

SMILE Kubek termiczny SMILE STT-14/15 Różowy STT-14/15
Kubek termiczny Smile STT 14/15 Kubek termiczny STT-14/15 to modny gadżet i praktyczne rozwiązanie w życiu codziennym. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, wyposażony w łatwy system zamykania i otwierania pozwoli ci zabrać ulubioną, ciepłą kawę ze sobą. Kubek termiczny STT-14/15 posiada nienagrzewającą się, estetyczną obudowę. Wyróżnia się doskonałą izolacją cieplną dzięki zastosowaniu próżni pomiędzy ściankami. Kubek utrzymuje gorącą temperaturę napojów do 8 godzin i zimną aż do 12...

Dane techniczne:

Kolorróżowy

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Allegro

Kubek Eko Bambus Nie Licz Dni/ Spraw, Aby To...


2. SMILE Kubek termiczny SMILE STT-14/6 Niebieski STT-14/6

SMILE Kubek termiczny SMILE STT-14/6 Niebieski STT-14/6
Kubek termiczny Smile STT-14/6 Kubek termiczny STT-14/6 to modny gadżet i praktyczne rozwiązanie w życiu codziennym. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, wyposażony w łatwy system zamykania i otwierania pozwoli ci zabrać ulubioną, ciepłą kawę ze sobą. Kubek termiczny STT-14/6 posiada nienagrzewającą się, estetyczną obudowę. Wyróżnia się doskonałą izolacją cieplną dzięki zastosowaniu próżni pomiędzy ściankami. Kubek utrzymuje gorącą temperaturę napojów do 8 godzin i zimną aż do 12. S...

Dane techniczne:

Kolorniebieski

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
MediaMarkt.pl
Ocena:
1.8/5.0
Ilość opinii:
14325
Kubek termiczny SMILE STT-14/6


3. Lamart Kubek termiczny MANQ LT4049 czarny/biały)

Lamart Kubek termiczny MANQ LT4049 czarny/biały)

Lamart Manq LT 4049 kubek termiczny 360 ml

Kubek termiczny z wysokiej jakości stali nierdzewnej i plastiku.

 • Kubek wyprodukowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej
 • Przycisk otwierający kubek wyprodukowany z wysokiej jakości plastiku
 • Nierdzewny wkład sprawia, że kubek niemal nie można zepsuć
 • Mechanizm zabezpieczający przez niepożądanym otwarciem

Dane techniczne:

 • Pojemność: 360 ml
 • Średnica: 7,5 cm
 • Wymiary: 7,5 x 20 cm
 • Materiał: stal nierdzewna
 • Kolor: czarny

3 lata gwarancji producenta dla k...


Dane techniczne:

Rodzajkubek termiczny
Pojemność (ml)360 ml
Kolorczarny
do 6 h

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Neo24.pl
Ocena:
2.4/5.0
Ilość opinii:
59829
LAMART Kubek termiczny MANQ LT4049 (Czarny/Biały) >> SPRAWDŹ JAK OSZCZĘDZAĆ NA ZAKUPACH W NEO24.PL! KUPUJ TANIEJ I WYGODNIEJ! >> | Darmowa dostawa
Neonet.pl
Ocena:
1.7/5.0
Ilość opinii:
9676
LAMART Kubek termiczny MANQ LT4049 (Czarny/Biały) | Darmowa dostawa


Porównanie TOP 3

WINK Bottle WHITE 4C3D-681E1 WINK Bottle WHITE 4C3D-681E1 Contigo Kubek West Loop 2.0 niebieski CWestMonaco Contigo Kubek West Loop 2.0 niebieski CWestMonaco Kubek Contigo West Loop 2.0 czerwony Kubek Contigo West Loop 2.0 czerwony
Cena
ProducentWinkContigoContigo
Rodzajn/aKubek termicznyn/a
Kolorn/aniebieskin/a

Kubek termiczny - Opinie i komentarze (29)

Reply