Kubek termiczny

Kawa, herbata czy inny napój – nie jest ważne co do nich wlejemy, czy jest to ciepłe czy zimne, ważne jest to że pozostanie to ciepłe lub zimne przez długi czas. Mowa oczywiście o kubkach termicznych. Dobry kubek termiczny pomaga utrzymać ciepło naszych napojów, znajduje zastosowanie również w czasie upalnego lata, kiedy to zależy nam, aby ulubione napoje pozostały zimne. Dzięki ich doskonałym właściwościom izolacyjnym (podwójne ścianki naczynia) możemy cieszyć się ciepłymi lub zimnymi napojami praktycznie w każdym miejscu. Kubki termiczne są też świetną propozycją na prezent dla bliskiej nam osoby.

Jaki wybrać kształt kubka termicznego?

Kształt kubka termicznego zależy od jego przeznaczenia, inaczej będzie wyglądało naczynie dedykowane do uchwytów samochodowych, a inaczej kubek przeznaczony dla turystów. Każdy kubek termiczny posiada specjalną pokrywkę. Po przekręceniu w odpowiednią stronę lub odblokowaniu specjalnym guziczkiem umożliwia nam ona napicie się napoju. Należy zapamiętać, aby przed zakupem kubka sprawdzić szczelność takiej pokrywki – od tego zależy to, jaki długo naczynie będzie utrzymywało odpowiednią temperaturę. Ponadto warto zwrócić na to uwagę po prostu ze względów użytkowych. Nie chcemy przecież, by nasz napój rozlewał się podczas transportu w uchwycie samochodowym, w torebce czy plecaku.

Pojemność dobrego kubka termicznego

Jeżeli chodzi o pojemność, najczęściej spotkamy kubki termiczne, które zmieszczą od 300 do 500 mililitrów napoju. Jest to optymalna pojemność, kubki termiczne mają być przecież alternatywą dla termosów, w których możemy zmieścić od 500 do nawet 1500 mililitrów. Ponadto termosy mają za zadanie utrzymywać daną temperaturę przez dłuższy czas. Dobry kubek termiczny powinien utrzymywać ciepło przez co najmniej 4 godziny. Jest to czas, który zdecydowanie wystarcza na wypicie ciepłego (lub zimnego) napoju.

Kubek termiczny – jaki materiał?

Ważnym kryterium wyboru najlepszego kubka termicznego jest jego wnętrze. Do wyboru mamy wnętrza stworzone z aluminium, plastiku lub szklane. Trzecia opcja jest najlepsza, bo kubki wykonane ze szkła najlepiej podtrzymują temperaturę. Szklane kubki termiczne mają jednak oczywistą wadę – łatwo ulega zniszczeniom pod wpływem uderzeń, są delikatniejsze, niż plastikowe lub aluminiowe. Każdemu z nas zdarza się czasami upuścić kubek lub po prostu przez przypadek zrzucić go ze stołu lub biurka. Ponadto opcja ta charakteryzuje się waga wyższą niż dwie pozostałe.

Kolejną niewątpliwą zaletą kubka termicznego jest możliwość mycia go w zmywarce. Ułatwia nam to utrzymanie naczynia w czystości. Dla niektórych konsumentów może to być jedno z podstawowych kryteriów wyboru najlepszego kubka. Ponadto przydatną funkcją może okazać się możliwość używania naszego kubka termicznego w kuchence mikrofalowej.

Faktem jest, że bardzo dobrze użytkuje się kubki termiczne wykonane ze stali nierdzewnej. Jednak pamiętajmy, że takiego kategorycznie nie można używać w kuchence mikrofalowej.

Ile kosztuj dobry kubek termiczny?

Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest cena kubka termicznego. Koszt zakupu takiego kubka rozpoczyna się na 20, a kończy nawet na 170 złotych. Wiadomo, że kubki najtańsze mogą być wykonane z gorszej jakości materiałów, mogą przeciekać lub szybciej ulegać uszkodzeniom. Mogą, ale wcale nie muszą. Decydując się na zakup naczynia z tańszej półki musimy liczyć się z możliwymi usterkami.

Drogie kubki termiczne są produkowane przez firmy zajmujące się tworzeniem specjalistycznego wyposażenia. Wykorzystuje się je np. podczas wędrówek wysokogórskich – dlatego muszą być one solidne, wytrzymałe, charakteryzować się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, łatwym utrzymaniem w czystości oraz nie mogą przeciekać. Jednym słowem marka oznacza nie tylko „lans” ale również wysoką jakość produktu, za który płacimy. Takie naczynia mogą służyć nam przez lata.

Najlepszą opcją dla zwykłych zjadaczy chleba są kubki termiczne ze średniej półki. Koszt dobrego kubka mieści się w granicach od 40 do 80 zł. Właśnie takich naczyń na rynku znajdziemy najwięcej. Zwykle można myć je bez problemu w zmywarce, są zatem łatwe do utrzymania w czystości.

Podsumowując każdy przyszły posiadacz kubka termicznego powinien:

 • Określić, jaką kwotę jest w stanie przeznaczyć na dobry kubek termiczny.
 • Określić jak będzie go użytkował: czy naczynie będzie wykorzystywane podczas jazdy samochodem, przenoszone codziennie w torebce czy plecaku czy może pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej temperatury naszych napojów w biurze lub w domu. Jak zostało wspomniane wyżej, w zależności od przeznaczenia kubki termiczne różnią się kształtem.
 • Stwierdzić czy woli model z uchwytem czy bez niego – zależy to od indywidualnych upodobań użytkownika.
 • Określić, jaka pojemność będzie dla niego najlepsza. Wybierać możemy w pojemnościach od 300 do 500 mililitrów.
 • Stojąc przed wyborem dobrego kubka termicznego warto też sprawdzić czy można go myć w zmywarce (zarówno naczynie jak i jego pokrywkę) oraz czy można użytkować go w kuchence mikrofalowej.
 • Należy też sprawdzić szczelność pokrywy kubka – aby nasze napoje się nie rozlewały.

Kubek termiczny - Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się aktualny ranking najlepszych produktów w kategorii Kubek termiczny. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Kubek termicznyProducentCena
1Contigo Kubek termiczny Byron 2.0 grafitowy matowy 470ml 2155588ContigoAktualna Cena
2HARIO HARIO- Kubek termiczny z uszkiem 300ml CZARNY HAKTPCZ300Aktualna Cena
3Kambukka Kambukka Kubek termiczny Etna Glacier 300 ml 3791Aktualna Cena
4Tefal Kubek termiczny Travel Mug Fun 0,36l czarny (K3071114)TefalAktualna Cena
5NOVEEN Butelka termiczna NOVEEN TB2210 Czarny TB2210NoveenAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • kubek termiczny
 • dobry kubek termiczny
 • kubek termiczny opinie
 • najlepszy kubek termiczny
 • jaki kubek termiczny

Kubek termiczny - Opinie i komentarze - (28)

Dodaj komentarz