Kubek termiczny - Ranking i opinie

Kawa, herbata czy inny napój – nie jest ważne co do nich wlejemy, czy jest to ciepłe czy zimne, ważne jest to że pozostanie to ciepłe lub zimne przez długi czas. Mowa oczywiście o kubkach termicznych. Dobry kubek termiczny pomaga utrzymać ciepło naszych napojów, znajduje zastosowanie również w czasie upalnego lata, kiedy to zależy nam, aby ulubione napoje pozostały zimne. Dzięki ich doskonałym właściwościom izolacyjnym (podwójne ścianki naczynia) możemy cieszyć się ciepłymi lub zimnymi napojami praktycznie w każdym miejscu. Kubki termiczne są też świetną propozycją na prezent dla bliskiej nam osoby.

Jaki wybrać kształt kubka termicznego?

Kształt kubka termicznego zależy od jego przeznaczenia, inaczej będzie wyglądało naczynie dedykowane do uchwytów samochodowych, a inaczej kubek przeznaczony dla turystów. Każdy kubek termiczny posiada specjalną pokrywkę. Po przekręceniu w odpowiednią stronę lub odblokowaniu specjalnym guziczkiem umożliwia nam ona napicie się napoju. Należy zapamiętać, aby przed zakupem kubka sprawdzić szczelność takiej pokrywki – od tego zależy to, jaki długo naczynie będzie utrzymywało odpowiednią temperaturę. Ponadto warto zwrócić na to uwagę po prostu ze względów użytkowych. Nie chcemy przecież, by nasz napój rozlewał się podczas transportu w uchwycie samochodowym, w torebce czy plecaku.

Pojemność dobrego kubka termicznego

Jeżeli chodzi o pojemność, najczęściej spotkamy kubki termiczne, które zmieszczą od 300 do 500 mililitrów napoju. Jest to optymalna pojemność, kubki termiczne mają być przecież alternatywą dla termosów, w których możemy zmieścić od 500 do nawet 1500 mililitrów. Ponadto termosy mają za zadanie utrzymywać daną temperaturę przez dłuższy czas. Dobry kubek termiczny powinien utrzymywać ciepło przez co najmniej 4 godziny. Jest to czas, który zdecydowanie wystarcza na wypicie ciepłego (lub zimnego) napoju.

Jaki materiał powinien mieć kubek termiczny?

Ważnym kryterium wyboru najlepszego kubka termicznego jest jego wnętrze. Do wyboru mamy wnętrza stworzone z aluminium, plastiku lub szklane. Trzecia opcja jest najlepsza, bo kubki wykonane ze szkła najlepiej podtrzymują temperaturę. Szklane kubki termiczne mają jednak oczywistą wadę – łatwo ulega zniszczeniom pod wpływem uderzeń, są delikatniejsze, niż plastikowe lub aluminiowe. Każdemu z nas zdarza się czasami upuścić kubek lub po prostu przez przypadek zrzucić go ze stołu lub biurka. Ponadto opcja ta charakteryzuje się waga wyższą niż dwie pozostałe.

Kolejną niewątpliwą zaletą kubka termicznego jest możliwość mycia go w zmywarce. Ułatwia nam to utrzymanie naczynia w czystości. Dla niektórych konsumentów może to być jedno z podstawowych kryteriów wyboru najlepszego kubka. Ponadto przydatną funkcją może okazać się możliwość używania naszego kubka termicznego w kuchence mikrofalowej.

Faktem jest, że bardzo dobrze użytkuje się kubki termiczne wykonane ze stali nierdzewnej. Jednak pamiętajmy, że takiego kategorycznie nie można używać w kuchence mikrofalowej.

Ile kosztuj dobry kubek termiczny?

Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest cena kubka termicznego. Koszt zakupu takiego kubka rozpoczyna się na 20, a kończy nawet na 170 złotych. Wiadomo, że kubki najtańsze mogą być wykonane z gorszej jakości materiałów, mogą przeciekać lub szybciej ulegać uszkodzeniom. Mogą, ale wcale nie muszą. Decydując się na zakup naczynia z tańszej półki musimy liczyć się z możliwymi usterkami.

Drogie kubki termiczne są produkowane przez firmy zajmujące się tworzeniem specjalistycznego wyposażenia. Wykorzystuje się je np. podczas wędrówek wysokogórskich – dlatego muszą być one solidne, wytrzymałe, charakteryzować się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, łatwym utrzymaniem w czystości oraz nie mogą przeciekać. Jednym słowem marka oznacza nie tylko „lans” ale również wysoką jakość produktu, za który płacimy. Takie naczynia mogą służyć nam przez lata.

Najlepszą opcją dla zwykłych zjadaczy chleba są kubki termiczne ze średniej półki. Koszt dobrego kubka mieści się w granicach od 40 do 80 zł. Właśnie takich naczyń na rynku znajdziemy najwięcej. Zwykle można myć je bez problemu w zmywarce, są zatem łatwe do utrzymania w czystości.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Podsumowując każdy przyszły posiadacz kubka termicznego powinien:

  • Określić, jaką kwotę jest w stanie przeznaczyć na dobry kubek termiczny.
  • Określić jak będzie go użytkował: czy naczynie będzie wykorzystywane podczas jazdy samochodem, przenoszone codziennie w torebce czy plecaku czy może pomoże nam w utrzymaniu odpowiedniej temperatury naszych napojów w biurze lub w domu. Jak zostało wspomniane wyżej, w zależności od przeznaczenia kubki termiczne różnią się kształtem.
  • Stwierdzić czy woli model z uchwytem czy bez niego – zależy to od indywidualnych upodobań użytkownika.
  • Określić, jaka pojemność będzie dla niego najlepsza. Wybierać możemy w pojemnościach od 300 do 500 mililitrów.
  • Stojąc przed wyborem dobrego kubka termicznego warto też sprawdzić czy można go myć w zmywarce (zarówno naczynie jak i jego pokrywkę) oraz czy można użytkować go w kuchence mikrofalowej.
  • Należy też sprawdzić szczelność pokrywy kubka – aby nasze napoje się nie rozlewały.

Ranking TOP 20

Lp.ZdjęcieNazwaCenaOpinieProducentRodzajPojemnośćKolor
1 Kubek Termiczny Contigo West Loop - Sun And Moon Kubek Termiczny Contigo West Loop - Sun And Moon
1 opinia
Contigon/an/an/a
2 Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek
1 opinia
n/an/an/a
3 Kubek termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny Kubek termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny
1 opinia
n/an/an/a
4 Karcher Zestaw do kanalizacji (15 m) 2.637-767.0 (15 m) 2.637-767.0 Karcher Zestaw do kanalizacji (15 m) 2.637-767.0 (15 m) 2.637-767.0
1 opinia
Karchern/an/an/a
5 Kubek termiczny z uchwytem EQUA Cup 300 ml - grey Kubek termiczny z uchwytem EQUA Cup 300 ml - grey
1 opinia
n/an/an/a
6 Yeti Kubek Termiczny Rambler® blau Yeti Kubek Termiczny Rambler® blau
1 opinia
n/an/an/a
7 Kubek Termiczny Contigo West Loop - Dear Hunter - Czarny Kubek Termiczny Contigo West Loop - Dear Hunter - Czarny
1 opinia
Contigon/an/an/a
8 Contigo Byron Stainless Steel 470 ml 1 szt. Contigo Byron Stainless Steel 470 ml 1 szt.
1 opinia
n/an/an/a
9 Yeti Kubek Termiczny Rambler® blau Yeti Kubek Termiczny Rambler® blau
1 opinia
n/an/an/a
10 KUBEK TERMICZNY ze Stali Nierdzewnej COFFEE 510ml biały AG369D KUBEK TERMICZNY ze Stali Nierdzewnej COFFEE 510ml biały AG369D
1 opinia
Apteln/an/an/a
11 Yeti Kubek Termiczny Rambler® gruen Yeti Kubek Termiczny Rambler® gruen
1 opinia
n/an/an/a
12 Kubek termiczny Contigo West Loop Usta 470ml - różowy mat Kubek termiczny Contigo West Loop Usta 470ml - różowy mat
1 opinia
Contigon/an/an/a
13 Kubek Termiczny Contigo West Loop 2.0 470 Ml - Kubek Termiczny Contigo West Loop 2.0 470 Ml - "Astro Power”
1 opinia
Contigon/an/an/a
14 Kinghoff Termiczny kubek termos quick stop klausberg kb-7101 KB-7101 Kinghoff Termiczny kubek termos quick stop klausberg kb-7101 KB-7101
1 opinia
KinghoffKubek termiczny380Wybierany losowo
15 Kubek termiczny ceramiczny do pracy Asobu Tower - pink Kubek termiczny ceramiczny do pracy Asobu Tower - pink
1 opinia
n/an/an/a
16 MAGICZNY termiczny dla miłośnika Psów Jamnik MAGICZNY termiczny dla miłośnika Psów Jamnik
1 opinia
n/an/an/a
17 Konighoffer KönigHOFFER ELLIOT KUBEK TERMICZNY 330 ML CZARNY STAL NIERDZEWNA 5903313416870 Konighoffer KönigHOFFER ELLIOT KUBEK TERMICZNY 330 ML CZARNY STAL NIERDZEWNA 5903313416870
1 opinia
Kubek termiczny330 mlczarny
18 Melitta Kubek termiczny 250 ml Czarny 6758255 Melitta Kubek termiczny 250 ml Czarny 6758255
1 opinia
Melittan/a250 mlczarny
19 Kambukka Kubek Kambukka Olympus 300ml Misty Rose Kambukka Kubek Kambukka Olympus 300ml Misty Rose
1 opinia
Kambukkan/a300 mlMisty Rose
20 Konighoffer KönigHOFFER ELLIOT KUBEK TERMICZNY 330 ML BIAŁY STAL NIERDZEWNA 5903313416856 Konighoffer KönigHOFFER ELLIOT KUBEK TERMICZNY 330 ML BIAŁY STAL NIERDZEWNA 5903313416856
1 opinia
Kubek termiczny330 mlbiały

Najlepsze produkty: Kubek termiczny

1. Kubek Termiczny Contigo West Loop - Sun And Moon

Kubek Termiczny Contigo West Loop - Sun And Moon
Kubek termiczny Contigo West Loop - Sun and moon Technologia AUTOSEAL® Próżniowa technologia ścianek utrzymuje ciepło przez 5h i zimno przez 12h Doskonale wyprofilowany kształt ułatwia trzymanie i przenoszenie Pomieści 470 ml płynu Pasuje do większości uchwytów samochodowych o średnicy większej niż 7,5 cm Podwójne ścianki stalowe czynią go odpornym na uderzenia i trwałym Wolny od BPA System, który gwarantuje 100% szczelności Wiemy, że zechcesz swój kubek używać w wielu miejscach. W samochodzi...

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Empik.com

Kubek Termiczny Contigo West Loop - Sun And Moon
SuperPharm.pl

Contigo West Loop Bay Sun and Moon 470 ml 1 szt.


2. Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek

Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek
BIAŁY KUBEK TERMICZNY TERMOS BIDON o pojemności 500ml Eleganckie wykonanie łączy solidność i nowoczesny design. Wykonanie ze stali nierdzewnej i materiału sztucznego, powoduje, że jest on nie tylko solidny i wytrzymały, ale także bardzo lekki. Stalowe wnętrze sprawia, że napój utrzymuje temperaturę przez wiele godzin, więc możemy cieszyć się smakiem pysznej herbaty i aromatycznej kawy nawet podczas długich spacerów, wycieczek czy podróży do pracy. Wyściełanie kubka stalą powoduje, że staje si...

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Empik.com

Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek


3. Kubek termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny

Kubek termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny

KUBEK TERMICZNY Z USTNIKIEM TERMOS LED 420ML CZARNY

Odkryj doskonałość w każdym łyku z naszym Kubkiem Termicznym z Ustnikiem Termos LED 420 ml. Ten elegancki i funkcjonalny kubek to nie tylko praktyczne naczynie, ale również stylowy dodatek do Twojej codziennej rutyny.

Ładny, Prosty i Smukły Design

Kubek prezentuje się elegancko dzięki swojemu prostemu i smukłemu designowi, doskonale komponując się z każdym stylem.

Otwierany na Klik, z Ułatwiającym Picie Ustnikiem

Wygodny ustnik ułatwia picie, a o...


Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Kubek bidon termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny
Empik.com

Kubek Termiczny Z Ustnikiem Termos Led 420Ml Czarny


Najtańsze produkty: Kubek termiczny

1. MAGICZNY termiczny dla miłośnika Psów Jamnik

MAGICZNY termiczny dla miłośnika Psów Jamnik
Magiczny termiczny kubek dla miłośników Psów Jamnik Cudowny ceramiczny kubek wyprodukowany metodą sublimacji termicznej. Po wlaniu gorącej wody na czarnym kubku zacznie się pojawiać piękna grafika. Pomysłowy prezent, idealny na dla wszystkich miłośników psów. Kubek Magic Mug zmieni swój wygląd i nastrój obdarowanej osoby, gdy tylko zalejesz go wrzątkiem! Podnieś temperaturę uczuć obdarowanej osoby i ciśnienie zazdrośnikom. Efekt "Wow" gwarantowany! Pojawienie się obrazka trwa kilkanaście seku...

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Empik.com

MAGICZNY termiczny dla miłośnika Psów Jamnik


2. Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek

Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek
BIAŁY KUBEK TERMICZNY TERMOS BIDON o pojemności 500ml Eleganckie wykonanie łączy solidność i nowoczesny design. Wykonanie ze stali nierdzewnej i materiału sztucznego, powoduje, że jest on nie tylko solidny i wytrzymały, ale także bardzo lekki. Stalowe wnętrze sprawia, że napój utrzymuje temperaturę przez wiele godzin, więc możemy cieszyć się smakiem pysznej herbaty i aromatycznej kawy nawet podczas długich spacerów, wycieczek czy podróży do pracy. Wyściełanie kubka stalą powoduje, że staje si...

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Empik.com

Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek


3. Kubek termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny

Kubek termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny

KUBEK TERMICZNY Z USTNIKIEM TERMOS LED 420ML CZARNY

Odkryj doskonałość w każdym łyku z naszym Kubkiem Termicznym z Ustnikiem Termos LED 420 ml. Ten elegancki i funkcjonalny kubek to nie tylko praktyczne naczynie, ale również stylowy dodatek do Twojej codziennej rutyny.

Ładny, Prosty i Smukły Design

Kubek prezentuje się elegancko dzięki swojemu prostemu i smukłemu designowi, doskonale komponując się z każdym stylem.

Otwierany na Klik, z Ułatwiającym Picie Ustnikiem

Wygodny ustnik ułatwia picie, a o...


Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Kubek bidon termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny
Empik.com

Kubek Termiczny Z Ustnikiem Termos Led 420Ml Czarny


Porównanie TOP 3

Kubek Termiczny Contigo West Loop - Sun And Moon Kubek Termiczny Contigo West Loop - Sun And Moon Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek Biały Kubek Termiczny Termos Z Ustnikiem Zamek Kubek termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny Kubek termiczny z ustnikiem termos LED 420ml czarny
Cena
ProducentContigo

Kubek termiczny - Opinie i komentarze (29)

Reply