Licznik rowerowy

Licznik rowerowy to przydatny dodatek do naszego jednośladu, który pozwala ocenić długość trasy, prędkość oraz czas spędzony na uprawianiu sportu.

Możesz kupić zarówno tanie liczniki rowerowe z czarno-białym wyświetlaczem, które pokazują podstawowe opcje jak i skomplikowane liczniki, wyposażone w pamięć i możliwość przekazywania danych do komputera, obliczania ilości spalonych kalorii i zaawansowaną analizą treningu.

Licznik rowerowy bezprzewodowy

Liczniki bezprzewodowe mają kilka plusów, które sprawiają, że są wybierane coraz częściej. Przykładowo – podczas jazdy w trudnym terenie, nie musimy obawiać się tego, że zaczepimy przewodem za krzaki. Licznik tego typu jest nieco droższy od przewodowego, ale jego wymontowanie i zamontowanie (konieczne na przykład wtedy, gdy zostawiamy przypięty rower) jest znacznie prostsze.

Ranking Liczniki rowerowe bezprzewodowe Producent Cena
1Sigma Sport bezprzewodowy licznik komputer rowerowy PURE GPS 03200SigmaAktualna Cena
2Sigma Bc 9.16 Ats SigmaAktualna Cena
3Sigma Sport bezprzewodowy licznik komputer rowerowy BC 9.16 ATS 09162SigmaAktualna Cena
4VDO M4 WL bezprzewodowy licznik rowerowy, czarny 285.VDO30041VDOAktualna Cena
5Sigma Bc 7.16 AtsSigmaAktualna Cena

Warto kupić licznik, który będzie wodoszczelny i nie będzie zbyt duży, co może przeszkadzać, gdy musimy go ściągnąć i przenosić w bluzie do jazdy na rowerze.

Licznik rowerowy przewodowy

Liczniki bezprzewodowe nie wyeliminowały całkowicie z użycia liczników bezprzewodowych, ponieważ przewód, którym są one zamontowane do roweru, nie utrudnia zbyt życia. Kupując taki licznik, nie musimy tracić czasu na parowanie go z odbiornikiem (co także nie trwa zbyt dużo czasu), natomiast nieco dłużej zajmie nam jego zapięcie lub odpięcie po zakończeniu jazdy. Dobry licznik rowerowy przewodowy nie będzie się różnił funkcjami od modelu bezprzewodowego. Jedną z korzyści z zastosowania takiego licznika, jest nieco dłuższy czas działania na baterii – urządzenie nie traci energii na łączenie się z nadajnikiem. Oszczędności nie są jednak aż tak duże, by przemawiały za zakupem konkretnego modelu.

Ranking Liczniki rowerowe przewodowe Producent Cena
1Sigma Pure 1 czarnySigmaAktualna Cena
2Sigma Baseline 500 2015 czarnySigmaAktualna Cena
3Kross KRC 309W KrossAktualna Cena
4Sigma Sport przewodowy licznik komputer rowerowy Base BC 16.16 01616SigmaAktualna Cena
5Sigma komputer rowerowy Base 1200 plus SigmaAktualna Cena

Licznik rowerowy z pulsometrem

O prawdziwym treningu na rowerze można mówić dopiero wtedy, gdy zaczynamy mierzyć swój puls i dopasujemy wysiłek do wartości, pokazywanej przez pulsometr. Dzięki temu, można trenować z myślą o poprawieniu swojej kondycji i sylwetki, albo gromadzić zapasy glikogenu z myślą o zawodach. Pulsometr wbudowany w licznik, powinien podpowiadać nam, kiedy trenujemy z odpowiednią intensywnością, a kiedy wysiłek jest za słaby lub za mocny.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest kupno licznika rowerowego z pulsometrem – takie urządzenie posiada pas piersiowy, który montuje się na klatce piersiowej. Profesjonalne liczniki rowerowe z pulsometrem to koszt nawet kilkuset złotych, ale taki sprzęt pozwala na znacznie dokładniejsze określenie tempa wysiłku oraz osiągnięcie lepszych rezultatów. Na początku, sprawdzi się nawet tani licznik rowerowy z pulsometrem, który wskaże nam w przybliżeniu, czy należy trenować szybciej, czy wolniej. Warto zauważyć, że liczniki rowerowe konkurują z urządzeniami wearables, a nawet najtańsze urządzenie z pasem, będzie dokładniejsze od opaski na rękę. Liczniki rowerowe są znacznie większe od urządzeń wearables, co przekłada się na dłuższy (nawet do kilku miesięcy) czas działania baterii.

Licznik rowerowy do 100 zł

W cenie około 100 zł, znajdziemy wiele dobrych liczników rowerowych. Mają one zwykle czarno-białe ekrany, które umożliwiają odczyt nawet w ostrym słońcu. Zwykle są wyposażone w takie opcje, jak jednoczesne wyświetlanie kilku parametrów, pokazywanie prędkości, godziny i dystansu. Nie licz w nich na zaawansowane statystyki i przeglądanie danych sprzed kilku tygodni. Aby sprawdzać, jak idzie nam trening z użyciem takiego taniego licznika, należy poświęcić chwilę na spisanie danych.

Tanie liczniki mają plus, polegający na tym, że pokazują ograniczoną ilość opcji. Dzięki temu nie musimy marnować czasu na przeszukiwanie menu, tylko od razu skupiamy się na jeździe na rowerze. Brak różnych opcji wpływa pozytywnie na żywotność baterii.

Licznik rowerowy do 300 zł

Droższe liczniki oferują o wiele więcej opcji. Po pierwsze, będą różniły się od zwykłych liczników designem i rozdzielczością ekranu, dzięki czemu korzystanie z takiego sprzętu, będzie znacznie przyjemniejsze. Nowoczesne liczniki pokazują także takie opcje, jak wysokość nad poziomem morza, szybkość pedałowania, puls, temperaturę i wiele innych parametrów. Przydatną opcją jest sprawdzenie obciążenia treningowego, oraz odpowiednie ustalanie stref tętna. Następnie można przeanalizować te dane na komputerze, przesyłając je za pomocą odbiornika USB lub e-maila.

Ranking Liczniki rowerowe do 300 zł Producent Cena
1Polar V650 HR biały czarnySigmaAktualna Cena
2Sigma Pure 1 czarnySigmaAktualna Cena
3Sigma Sport bezprzewodowy licznik komputer rowerowy PURE GPS 03200SigmaAktualna Cena
4Sigma Bc 9.16 Ats SigmaAktualna Cena
5Sigma Sport bezprzewodowy licznik komputer rowerowy BC 9.16 ATS 09162SigmaAktualna Cena

Jeśli zależy Ci na kolorowym, dotykowym ekranie, pomiarach GPS i zaawansowanym opcjom treningu, powinieneś zastanowić się nad kupnem licznika w jeszcze wyższej cenie. Niektóre z nich, mogą kosztować równie dużo, co cały rower.

Osoby, które chcą mierzyć swoją pozycję na trasie, mogą zastąpić zaawansowany licznik smartfonem z GPS. Ta opcja jest dostępna w licznikach w cenie powyżej 1000 złotych.

Podsumowując – zanim kupisz dobry licznik rowerowy, zastanów się, jakie opcje będą Ci potrzebne. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kolarstwem i nie zamierzasz w najbliższym czasie startować w zawodach, najlepszym rozwiązaniem będzie tani, przewodowy licznik z dużym wyświetlaczem.

Licznik rowerowy - Ranking 2019

W poniższej tabeli znajduje się aktualny ranking najlepszych produktów w kategorii Licznik rowerowy. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Licznik rowerowyProducentCena
1Polar V650 HR biały czarnyPolarAktualna Cena
2Sigma Pure 1 czarnySigmaAktualna Cena
3Sigma Sport bezprzewodowy licznik komputer rowerowy PURE GPS 03200SigmaAktualna Cena
4Sigma Bc 9.16 Ats SigmaAktualna Cena
5Sigma Sport bezprzewodowy licznik komputer rowerowy BC 9.16 ATS 09162SigmaAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
  • liczniki rowerowe ranking
  • jaki licznik rowerowy
  • najlepsze liczniki rowerowe

Licznik rowerowy - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz