Lodówka turystyczna

Transport i utrzymanie świeżości prowiantu jest dosyć istotną kwestią, kiedy wyruszamy na urlop lub wycieczkę. Podczas upału jedzenie bardzo szybko się psuje, a zimne napoje ogrzewają. Jak temu zaradzić? Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą lodówkę turystyczną. Jednak jak wybrać odpowiednią i czym kierować się podczas wyboru? Lodówki turystyczne możemy podzielić w zależności od chłodziwa oraz zasilania. Wyróżniamy lodówki zasilane energią elektryczną oraz te bez zasilania. Chłodziwem w lodówkach mogą być wkłady chłodzące lub gaz. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Ważne czynniki przy wyborze lodówki turystycznej

Przede wszystkim należy zastanowić się nad litrażem naszej lodówki, ponieważ jest to dosyć indywidualna sprawa. Jeżeli z lodówki będziemy korzystać tylko my lub z partnerem, nie ma sensu kupować ogromnej 50 litrowej lodówki. Dobrym rozwiązaniem będzie mniejsza i bardziej kompaktowa lodówka turystyczna. Należy również mieć na uwadze to, że wraz z pojemnością wzrasta cena urządzenia.

Parametry chłodzenia również są bardzo ważną kwestią podczas zakupu lodówki. Wiadomo, że im niższe temperatury uda się nam uzyskać – tym lepiej. Jednak im lodówka turystyczna skuteczniej chłodzi, tym wyższa jest jej cena. Na rynku możemy znaleźć lodówki, które potrafią ochłodzić wnętrze do nawet -20 stopni Celsiusza, jak i takie, które ledwo schodzą do 8 stopni Celsiusza.

Jakość oraz materiał z którego wykonana jest lodówka turystyczna, również ma duże znaczenie. Jeżeli nie zależy nam na trwałej konstrukcji, ponieważ lodówka nie będzie wykorzystywana w terenie, możemy nie skupiać się na tym aspekcie i wybrać lodówki z plastikową obudową. Jeżeli cenimy sobie design oraz trwałość urządzenia, warto rozejrzeć się za lodówkami wykonanymi z metalu.

Lodówka turystyczna na gaz

Są to lodówki sprężarkowe, czyli niemalże takie jak normalna domowa lodówka. W lodówkach tych chłodziwem jest najczęściej sprężony amoniak. Lodówki te wymagają stałego zasilania energią elektryczną. Na rynku możemy znaleźć lodówki ze wbudowanym akumulatorem, zasilane napięciem sieciowym 230 V oraz 12 i 24 V. Większość z nich można zasilać z gniazda zapalniczki samochodowej. Najlepsze lodówki turystyczne na gaz cechują się świetnymi parametrami chłodzącymi, wysoką energooszczędnością oraz wydajnością. Odstraszać natomiast mogą ceny, które są naprawdę duże- zaczynają się od 800 złotych i dochodzą nawet powyżej 8 tysięcy.

Lodówka turystyczna na wkłady chłodzące

Te lodówki turystyczne nie wymagają zasilania. Działają jak termos. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej szczelnym zamknięciu oraz zimnym wkładom lodówki potrafią utrzymać wewnątrz niską temperaturę około 12 godzin. Są to jedne z najtańszych lodówek dostępnych na rynku. Ich ceny zaczynają się już od 50 złotych. Najczęściej lodówki te wykonane są z plastiku lub w przypadku droższych i lepszych modeli z metalu. Wewnętrzna izolacja lodówki wykonana jest z odpowiedniego styropianu lub pianki poliuretanowej. Lodówki na wkłady są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, dzięki temu ich mobilność oraz transport jest znacznie ułatwiony. Można zabrać je w teren bez ryzyka uszkodzenia. Wadami tego typu lodówek turystycznych jest konieczność chłodzenia wkładów w domu oraz krótki czas chłodzenia.

Elektryczna lodówka turystyczna

Lodówki elektryczne są to najczęściej urządzenia, które działają na napięciu sieciowym 230 V oraz 12 lub 24 V, czyli można podpiąć je pod gniazdo zapalniczki samochodowej. Bardzo często są to lodówki zawierające wkłady chłodzące, dzięki temu nie potrzebują ciągłego zasilania. Najczęściej na rynku można spotkać dobrej klasy lodówki, w których producenci implementują technologię termoelektryczną. Oznacza to, że urządzenia mogą zarówno chłodzić, jak i ogrzewać prowiant. Jest to ogromny plus lodówek elektrycznych. Niestety lodówki te są dosyć drogie oraz ciężkie, przez co ich transport jest trudniejszy niż lodówek na wkłady chłodzące. Lodówki elektryczne możemy kupić już od 100 złotych, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Najrozsądniej przeznaczyć na tego typu sprzęt około 250 złotych. W tej cenie dostaniemy dobrą, solidną i pojemną lodówkę.

Lodówka turystyczna - Ranking 2018

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Lodówka turystyczna. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5 Lodówka turystyczna Producent Cena
1Clatronic KB3537ClatronicAktualna Cena
2Camry CR93CamryAktualna Cena
3Campingaz Lodówka turystyczna elektryczna Smart Cooler 25L 12/230V 052-L0000-2000013437-88CampingazAktualna Cena
4Camry CR8061CamryAktualna Cena
5Campingaz Smart Cooler 25CampingazAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
  • ranking lodówek turystycznych
  • lodowka turystyczna jaka kupic
  • lodowka turystyczna jaka

Lodówka turystyczna - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz