Maska do nurkowania

Wybierając się na wczasy do nadmorskich miejscowości powinniśmy w naszym bagażu mieć spakowaną maskę do nurkowania. Istnieje wiele rodzajów masek nurkowych, a ich wybranie może stanowić problem dla osoby, która nie ma doświadczenia w nurkowaniu. Ten artykuł powstał po to, aby pomóc Ci wybrać najlepszą maskę do nurkowania do Twoich potrzeb.

Maska do nurkowania dla dzieci

Rodzice nie powinny traktować zbyt lekko wyboru maski do nurkowania dla dziecka i wybierać pierwszego lepszego modelu. Dobra maska do nurkowania powinna być idealnie dopasowana do kształtu twarzy dziecka, aby do jej wnętrza nie przedostawała się woda. Kształt maski do nurkowania powinien zapewniać odpowiednią przestrzeń na nos oraz duży kąt widzenia. Maska do nurkowania na pewno nie powinna być kupowana w supermarketach lub na targu, ponieważ taki sprzęt może bardzo szybko ulec zniszczeniu (wiadomo poprzez marną jakość wykonania). Najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach internetowych z profesjonalnym sprzętem sportowym i turystycznym.

Maska do nurkowania z tlenem

Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę, podczas wybierania masek do nurkowania z tlenem. Muszą być one wystarczająco szczelne i oferować odprowadzanie wody podczas podnoszenia głowy. Używanie maski do nurkowania z tlenem nie powinno stanowić problemu, ponieważ są one wyposażone zwykle w system EasyBreath. Dzięki niemu, można oddychać zarówno przez nos, jak i przez usta, bez martwienia się o stosowanie specjalnych technik. Nurkując na większych głębokościach, nie można oszczędzać na jakości maski nurkowej, ponieważ zależy od niej nasze życie. Ważną kwestią podczas nurkowania jest także zaparowywanie naszej maski od środka. W niektórych modelach jest to nasilone w większym stopniu, w innych producent rozwiązał ten problem dzięki użyciu odpowiedniej konstrukcji.

Maska do nurkowania bezdechowego

Free diving, czyli nurkowanie z minimalną ilością sprzętu, to jedna z najpowszechniejszych odmian nurkowania. Dobra maska do nurkowania bezdechowego, powinna mieć niewielką objętość. Czasem używa się wraz z nią wkładek z sylikonu, mających za zadanie zmniejszyć jeszcze bardziej ilość powietrza. Niewielka ilość powietrza w masce jest konieczna dlatego, że im jest go więcej, tym trudniejsze jest wyrównywanie ciśnienia.

Dobra maska do nurkowania beztlenowego, powinna mieć odpowiednio wyprofilowane szkła. Materiałem, z jakiego wykonuje się szkła w masce, jest plastik. Alternatywnym rozwiązaniem są okulary z soczewkami o bardzo dużej mocy, które pozwalają widzieć pod wodą bez zniekształceń.

Maska do nurkowania z kamerą

Nurkujesz i chcesz mieć pamiątkę ze swoich dokonań, ale nie lubisz robić zdjęć z użyciem standardowego aparatu? Dobra maska do nurkowania z kamerą, oferuje takie opcje, jak:

  • Wykonywanie zdjęć pojedynczych lub seryjnych
  • Nagrywanie wideo
  • Automatyczne dopasowywanie balansu bieli do warunków
  • Możliwość zapisywania dźwięku
  • Wodoszczelność nawet do głębokości 30 – 40 metrów

Maska z kamerą zapewnia najwyższą wygodę, oraz daje pewność, że sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu w ekstremalnych warunkach.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup kamery sportowej i przymocowanie jej do maski, którą kupimy osobno. Maski do nurkowania z kamerą są dość rzadkie na rynku.

Maska do nurkowania z rurką

Snorkeling to bardzo popularna forma nurkowania – nie wymaga doświadczenia pływackiego, a jednocześnie, daje nam bardzo dużo radości. Maska z fajką (rurką), zapewnia możliwość nabierania powietrza bez wynurzania głowy ponad powierzchnię wody. Maska chroni oczy przed słoną wodą oraz pozwala wyrównać ciśnienie powietrza. To także najlepszy sposób na zapewnienie wyraźnego widzenia. Dobra maska do nurkowania, może posiadać jedną lub dwie szybki. Maski wyposażone w dwie szyby, są zwykle tańsze i trwalsze od wersji, z jedną dużą szybą.

Da bardziej wymagających osób, dobrym rozwiązaniem może być maska panoramiczna, która posiada dodatkowe szybki z boku oraz z dołu.

Maska do nurkowania w której można oddychać?

Snorkeling to dyscyplina nurkowania, która przyciąga miliony osób. Nic dziwnego, że popularność zdobywają innowacje, umożliwiające jeszcze wygodniejsze cieszenie się z eksploracji płycizn. Do takich urządzeń można zaliczyć maskę EasyBreath. W jej przypadku, bardzo ważne jest idealne dopasowanie. Maska posiada sylikonowy kołnierz, który podczas pływania jest dociskany do skóry. Jej największym plusem jest to, że można oddychać w niej swobodnie nosem i ustami, zamiast ściskać w ustach rurkę fajki. Maski tego typu używane są tylko podczas nurkowania na małych głębokościach z uwagi na to, że schodzenie na głębiny wywołuje silne parcie powietrza na twarz. Użytkownicy maski w której można oddychać są zachwyceni jej zaletami.

Maska do nurkowania - Ranking 2018

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Maska do nurkowania. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5 Maska do nurkowania Cena
1OXBOW Oxbow Visio 'n 'air Panorama maska maska 3 Generation fajka do nurkowania, szary, S/M MAS021Aktualna Cena
2Mares X-Vision Liquid Skin maska do nurkowania Collection 2014 nowe kolory, kolorowy 411052-GOGRKGRKAktualna Cena
3Scubapro SPECTRA MIRRORAktualna Cena
4Mares X-Vision Liquid Skin maska do nurkowania Collection 2014 nowe kolory, kolorowy 411052-SIGRKGRKAktualna Cena
5Mares X-Vision Liquid Skin maska do nurkowania Collection 2014 nowe kolory 411052-CLBLWBLWAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
  • maska do nurkowania pelnotwarzowa opinie

Maska do nurkowania - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz