Preparat na kleszcze

Podczas wycieczek, spacerów czy po prostu wypoczynku w ogrodzie, ludzie i zwierzęta narażone są na atak niebezpiecznych pajęczaków, przenoszących szereg infekcji bakteryjnych. Kleszcze, ponieważ o nich mowa, mogą spowodować zarówno zapalenie mózgu, jak i przewlekłą oraz bardzo trudną do wyleczenia boreliozę czy koinfekcje z nią związane. Nie tylko ludzie powinni zabezpieczać się przed atakiem kleszczy, ponieważ dla zwierząt bakterie przenoszone przez te stworzenia również są bardzo niebezpieczne. Na przykład babeszjoza może doprowadzić do szybkiej śmierci zwierzęcia. Jak wybrać najlepsze i najwygodniejsze w stosowaniu preparaty na kleszcze zarówno dla ludzi, jak i zwierząt?

Preparat na kleszcze – jaką formę aplikacji wybrać?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów produktów, zapobiegających atakom kleszczy u ludzi. Zastosowane w nich mieszanki ziół na bazie alkoholu lub wody oraz inne substancje czynne swoim zapachem skutecznie odstraszają kleszcze. Jaki preparat na kleszcze wybrać do zastosowania przez dorosłych i dzieci?

Preparaty w aerozolu i sprayu na kleszcze

Dzięki rozpyleniu na skórę delikatnej mgiełki lub płynu z zawartością mięty i eukaliptusa, będzie ona chroniona przed ukąszeniem kleszczy przez kilka godzin. Preparat na kleszcze należy rozpylać bezpośrednio na odsłonięte części ciała, oddalając buteleczkę o około 20 cm od skóry. Przed użyciem należy sprawdzić czy produkt przeznaczony jest dla dzieci. Niektóre z nich można stosować nawet od 1 miesiąca życia malucha. Nie powinny w takiej sytuacji zawierać alkoholu i substancji uczulających, zaś jedynie zioła i pomocnicze bezpieczne substancje.

Plastry na kleszcze

Plastry na kleszcze są bezpieczne i wygodne w zastosowaniu zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Nie trzeba nanosić żadnych preparatów na skórę. Wystarczy przykleić plasterek na ubranie, do wózka czy na meble ogrodowe. Naturalne olejki eteryczne, którymi nasączone są plastry, bardzo skutecznie odstraszają różne owady, w tym kleszcze.

Kremy na kleszcze

To kolejne preparaty do stosowania miejscowego na skórę, prócz twarzy, Oprócz składników odstraszających owady, w tym kleszcze, posiadają również często dodatkowo substancje łagodzące i pielęgnujące. Zazwyczaj można je stosować zarówno u dorosłych, jak i dzieci od 1 roku życia.

Kapsułki na kleszcze

Nowoczesnym i bardzo komfortowym w zastosowaniu preparatem są skuteczne kapsułki na kleszcze, zawierające między innymi witaminę B1. Nadaje ona ciału specyficzny, niewyczuwalny przez ludzi zapach, który odstrasza kleszcze i nie tylko. Dodatkowo suplement diety posiada także wyciągi z ziół. W okresie bytowania kleszczy w trawach i na drzewach, czyli od wiosny do jesieni należy spożywać jedną kapsułkę dziennie. Do ochrony przed kleszczami można również stosować kapsułki ze szczecią. Ta popularna roślina doskonale odstrasza te owady.

Opaska na kleszcze

Opaska nasączona olejkami eterycznymi jest to doskonały sposób na obronę przed kleszczami, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Komfort zastosowanie tego rozwiązania polega między innymi na tym, że nie ma potrzeby nanoszenia na skórę żadnego preparatu, wystarczy tylko założyć bransoletkę o regulowanej wielkości na nadgarstek. Trwałość ochrony jest długa, dzięki stopniowemu uwalnianiu się składników. By jeszcze bardziej przedłużyć żywotność bransoletki, należy przechowywać ją w oryginalnym opakowaniu poza czasem noszenia.

Najlepsze preparaty na kleszcze dla zwierząt – który wybrać?

Pośród środków, które zostały wyprodukowane z myślą o ochronie zwierząt, takich psy i koty przed kleszczami, można wymienić te poniżej opisane.

Obroże na kleszcze

Obroża na kleszcze zawiera substancje czynne, takie jak imidaklopryd i flumetryna w optymalnych dawkach, nie tylko odstraszających kleszcze, ale także działających na nie zabójczo. Substancje uwalniają się w taki sposób, że stopniowo rozprzestrzeniają się na całe ciało zwierzęcia. Ich niewątpliwymi zaletami jest wodoodporność i brak jakiegokolwiek zapachu. Należy zwrócić uwagę, że poszczególne obroże na kleszcze są dedykowane zwierzętom o określonej masie ciała. Nie stosuje się ich u szczeniąt i kociąt. Dla psa jest to metoda optymalna, zaś trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszystkie koty czują się w obroży komfortowo i będą być może próbowały ją zdjąć. W takiej sytuacji trzeba rozważyć zastosowanie środka w innej formie.

Preparaty spot on przeciw kleszczom

Środki te zazwyczaj dzielą się na preparaty przeznaczone dla kotów oraz dla psów. Kilka kropli umieszcza się na karku zwierzęcia. Dzięki temu chronione przed kleszczami jest całe jego ciało. Środek nie tylko zapobiega atakowi kleszcza, ale również zabija te, które są już wbite w skórę zwierzęcia, zapobiegając zakażeniom bakteriami chorobotwórczymi. Spot on dla pasa czy kota aplikuje się szybko i łatwo. Można to zrobić u lekarza weterynarii, ale także samodzielnie. Nie ma także ryzyka, że kot, który “myje” praktycznie całe swoje ciało, zliże preparat na kleszcze spot on, ponieważ aplikuje się go w miejscu na ciele, które jest dla kota nieosiągalne.

Spraye i aerozole

Spraye i aerozole na kleszcze również przodują, jeśli chodzi o wygodę użytkowania. Mają naturalny skład oparty na wyciągach roślinnych. Nie są w żadnej sposób groźne dla zwierząt. Produkt nanosi się na skórę pod włos dzięki łatwemu w użyciu atomizerowi. Można również nim pryskać legowiska i inne miejsca przebywania zwierząt. Działają głównie na zasadzie porażenia nerwów i mięśni u insektów, dzięki czemu wykazują się dużą skutecznością.

Pianka i zasypka

Preparat na kleszcze w formie pianki wyczesuje się w sierść kota lub psa. Zawarta w nim substancja czynna skutecznie chroni przed kleszczami i innymi owadami. Podobnie działa także zasypka. Produkty różnią się jedynie sposobem aplikacji.

Jak można zauważyć na rynku mamy naprawdę spory wybór produktów przeciwko kleszczom zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Formę nakładania należy dostosować do własnych preferencji lub tego, w jaki sposób znoszą ją nasze zwierzaki domowe. Ważne, by całe ciało mogące być celem ataku kleszcza, zarówno u człowieka jak i zwierzęcia, było precyzyjnie pokryte preparatem. Wtedy można liczyć na jego pełną skuteczność. Należy zwracać także uwagę na to, co producent mówi o czasie trwania ochrony i stosować produkty tak często, jak jest to zalecane.

Preparat na kleszcze - Ranking 2022

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Preparat na kleszcze. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Preparat na kleszczeProducentCena
1NO-PEST NO PEST żel na karaluchy, prusaki. Trutka na karaluchy, prusaki 10g.NO-PESTAktualna Cena
2Defenders Żel przeciw ptakom Bird Free. Optyczny odstraszacz ptaków.DefendersAktualna Cena
3NO-PEST Trutka na mrówki NO PEST. Żel przeciw mrówkom z wabikiem 10g.NO-PESTAktualna Cena
4żel na gryzonie odstraszacz środek na kuny środekAktualna Cena
5Mosquito Killer Mosquito S.O.S Nawilżający żel łagodzący skutki ukąszeń 75ml IDE0019Mosquito KillerAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
  • tabletki przeciw kleszczom
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 ocena, średnia: 4,50 na 5)

Preparat na kleszcze - Opinie i komentarze - (15)

Dodaj komentarz