Prysznic turystyczny - Ranking i opinie

Dzięki nowoczesnym, często zaskakującym, wynalazkom nawet najbardziej ekstremalna podróż może być nieco bardziej komfortowa. Nie musimy rezygnować na przykład z odświeżającej kąpieli. Wystarczy, że zaopatrzymy się w przenośny prysznic turystyczny. Jak działa takie urządzenie i jak wybrać odpowiednie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.

Prysznic turystyczny przyda się między innymi podczas wędrówek po górach, na jachcie, łódce, ale też na polu kempingowym czy na działce. Dzięki niemu zadbamy o higienę w każdych warunkach. Nawet, gdy nie będziemy mieli dostępu do bieżącej wody, to bez problemu umyjemy ręce, całe ciało czy naczynia. To wyjątkowo przydatny gadżet. Dowiedzmy się zatem, jaki prysznic turystyczny wybrać.

Rodzaje pryszniców turystycznych

Na rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych gadżetów, które ułatwiają i uprzyjemniają podróżowanie. Wśród nich znajdziemy między innymi prysznice turystyczne. Możemy je podzielić na:

Prysznic turystyczny grawitacyjny

Najprostszy i najtańszy model dostępny na rynku. Składa się z elastycznego worka oraz pojemnika, który umieszczamy nad osobą korzystającą z prysznica. Woda wypływa z końcówki pod wpływem grawitacji. Takie prysznice występują najczęściej jako modele solarne. Najtańszy prysznic grawitacyjny można kupić już za kilkanaście złotych. Jego niska cena jest niewątpliwą zaletą. Do zalet zaliczymy również brak konieczności podłączenia do prądu.

Prysznic turystyczny ciśnieniowy

Taki model wyposażony jest w specjalną pompkę. W ofercie znajdziemy różne rodzaje pryszniców ciśnieniowych. Ich działanie może być zbliżone do działania modelu grawitacyjnego. Pojemnik z wodą może również znajdować się na ziemi. Za pomocą ręcznej lub nożnej pompki wytwarzamy ciśnienie we wnętrzu pojemnika z wodą i dzięki temu woda wypływa z końcówki. Taki prysznic turystyczny kupimy już za kilkadziesiąt złotych.

Prysznic turystyczny elektryczny

Tego typu przenośny prysznic turystyczny sprawdzi się między innymi na kempingu, polu namiotowym, na jachcie, łódce czy na działce. To najbardziej komfortowy model. Warunkiem jego stosowania jest jednak dostęp do prądu. Prysznic turystyczny 12V podłączamy do gniazda zapalniczki samochodowej. Cały proces jest zautomatyzowany. Dzięki elektryczności pompka w prysznicu zapewnia odpowiednie ciśnienie, a woda wypływa z końcówki solidnym strumieniem. W ofercie znajdziemy prysznice elektryczne o pojemności 20 lub 40 litrów – to najpopularniejsze wersje. Pojemniki wykonane są najczęściej z trwałego plastiku. Ceny takich modeli rozpoczynają się od 100-200 złotych.

Prysznic turystyczny gazowy

W ofercie dostępne są również prysznice turystyczne z gazowym przepływowym podgrzewaczem wody. Takie urządzenie zasilane jest prądem. Można podłączyć je do gniazda zapalniczki samochodowej. Do podgrzania wody wykorzystuje się w tym wypadku gaz propan-butan z butli turystycznej. Dzięki takiemu urządzeniu możemy umyć się w ciepłej wodzie podczas podróży. Taki sprzęt jest prosty w obsłudze. Trochę jednak waży, dlatego nie sprawdzi się w każdych warunkach. To idealne rozwiązanie na polu kempingowym czy na działce.

Turystyczny prysznic solarny

To uproszczona wersja klasycznego prysznica solarnego. Podobnie jak prysznic gazowy umożliwia umycie się w ciepłej wodzie. Składa się z elastycznego zbiornika, wykonanego ze szczelnego materiału oraz rurki z kranikiem. W niektórych modelach kranik wystaje bezpośrednio z pojemnika z wodą. Zbiornik najczęściej jest czarny, dzięki czemu woda w jego wnętrzu szybciej się podgrzewa. Na górze pojemnika znajduje się otwór lub zaczep. Dzięki temu możemy zawiesić prysznic nad głową. Nagrzana pod wpływem promieni słonecznych woda wypływa dzięki sile grawitacji. Solarne prysznice przenośne wyposażone są zwykle w prosty termometr, który umożliwia sprawdzenie temperatury wody.

Najpopularniejsze prysznice turystyczne mają pojemność 10 litrów. W ofercie dostępne są również mniejsze i większe zbiorniki. Wybór odpowiedniego uzależniony jest od naszych indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać najlepszy prysznic turystyczny?

Oferta pryszniców turystycznych jest dość zróżnicowana. Podstawowe wersje można rozbudować o dodatkowe elementy, na przykład różne końcówki. Wybrane modele wyposażone są w system filtracji wody. Ciekawą opcją jest prysznic turystyczny z kabiną. Taka przenośna kabina umożliwia wygodne mycie się czy przebieranie w każdym miejscu, bez obaw, że ktoś będzie nas podglądał.

Jeżeli interesuje Cię prysznic turystyczny kabina, zwróć uwagę na sposób jej rozkładania. W ofercie dostępne są kabiny, które można błyskawicznie rozłożyć, a następnie bez trudu złożyć i spakować do plecaka. Sprawdź, z jakiego materiału została wykonana. Materiał powinien być solidny, wytrzymały i nie powinien prześwitywać. Dobrze, żeby wybrany model był wyposażony w rzep do trzymania przewodu prysznica. Przyda się również haczyk na ręcznik. To wszystko sprawi, że kąpiel w każdych warunkach będzie komfortowa.

Dobry prysznic turystyczny powinien mieć odpowiednio szeroki otwór. W innym razie możesz mieć problem z napełnieniem go wodą. Ważny jest również szczelny korek, który uniemożliwi wylewanie się wody.

Prysznic turystyczny – Ranking

Prysznic turystyczny - Opinie i komentarze (2)

Reply