Rower crossowy

Rower crossowy bardzo dobrze sprawdza się na mniej wymagających szlakach, niż typowy rower górski. Od tego ostatniego będzie różnił się większymi kołami, które mają cieńsze opony. Takie rozwiązanie sprawia, że rower łatwiej toczy się po asfalcie i jest znacznie bardziej wszechstronny od roweru górskiego. Rower crossowy ma także widelec przedni o mniejszym skoku.

Rower crossowy przeznaczenie

Rower crossowy może być wykorzystywany zarówno do jazdy po mieście, jak i w terenie. Używa się w nich lżejszej i delikatniejszej ramy, która nie jest tak sztywna, jak w rowerze górskim, co jest w dużej mierze związane z niższą ceną i nieco mniejszą wagą.

Dzięki większym kołom, rower crossowy będzie dobrym wyborem, jeśli zależy nam na szybkim przemieszczaniu się, a odpowiedni kształt ramy, zapewni wygodną jazdę.

Rowery crossowe mogą być wykorzystywane także do zamocowana dodatkowego osprzętu, takiego, jak bagażniki i sakwy, oraz błotniki. Można powiedzieć, że dobry rower crossowy skutecznie zastąpi rower miejski i zaoferuje większą wszechstronność.

Rower crossowy damski

Damskie rowery crossowe charakteryzują się pochyłą ramą, która ułatwia wsiadanie. W dzisiejszych czasach, zaciera się różnica między rowerami damskimi i męskimi i wiele pań, wybiera standardowe rowery z męską ramą. Każdy z producentów rowerów, ma w swojej ofercie modele wyposażone zarówno w męskie, jak i damskie ramy. Wybierając damski rower crossowy, kieruj się przede wszystkim jakością wykonania oraz osprzętem. Kobiece rowery są także dostępne w delikatnych, kremowych kolorach. W tabelce poniżej najczęściej wybierane modele.

Ranking Rowery crossowe damskie Producent Cena
1Kellys CLEA 30 2018 BLACK LIMEKellysAktualna Cena
2Kellys Clea 70 2019 białyKellysAktualna Cena
3Kellys Pheebe 30 2018 Dark PinkKellysAktualna Cena
4Kross Evado 5.0 28 2018 czarnyKrossAktualna Cena
5Kellys PHEEBE 30 2019 dark pinkKellysAktualna Cena

Rower crossowy męski

Zakup dobrego, męskiego roweru crossowego to wybór, którego dokonujemy raz na kilka lat, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Rower crossowy łączy w sobie zalety kilku rodzajów rowerów i jeśli zależy Ci na zakupie roweru do jazdy po bezdrożach, lepszym wyborem będzie model wyposażony w szersze opony. Jeśli natomiast szukasz roweru do jazdy po mieście, kup rower crossowy wyposażony w błotniki i sakwy. Możesz też wybrać rower, który umożliwi ewentualną wymianę części na takie, które będą bardziej dopasowane do Twojego stylu pracy. Kupujący najczęściej wybierają poniższe modele:

Ranking Rowery crossowe męskie Producent Cena
1Giant Roam 3 Disc 2016GiantAktualna Cena
2Kross Evado 4.0 Grafitowy Srebrny Czerwony S 2017KrossAktualna Cena
3Giant Roam 0 Disc 2015 srebrnyGiantAktualna Cena
4Giant Roam XR 1 2016GiantAktualna Cena
5Cube Curve Pro 2016 czarno-niebieskiCubeAktualna Cena

Rower crossowy – jaki rozmiar ramy?

Dobry rower crossowy powinien zapewniać Ci wygodną pozycję podczas jazdy, dlatego przed zakupem, warto przyjrzeć się kilku rowerom różniących się wielkością ramy. W sieci możesz znaleźć także kalkulatory, które pomogą nam dobrać rower w zależności od wysokości i długości nogi, ale i tak, wybór odpowiedniego roweru, będzie wymagał jego przymierzenia.

Rower crossowy z amortyzatorem czy bez?

Większość rowerów crossowych posiada amortyzator, który pozwala na tłumienie wstrząsów na wybojach.

Rowery z amortyzatorem przednim, oferują wygodniejszą jazdę po nierównościach, jednak taki rower jest znacznie mniej sztywny i cięższy, co przekłada się na szybsze rozpędzanie się. Dobry rower crossowy powinien być dopasowany do terenu, w którym będziesz się najczęściej poruszał i jeśli są to bezdroża, amortyzator będzie niezbędny.

Rower crossowy do 1500 – 2000 zł

W cenie około 1500 zł – 2000 zł, można kupić rowery crossowe, które oferują napęd 8-rzędowy, markowe przerzutki i lepsze hamulce tarczowe. Dobry rower crossowy w tej cenie, nie powinien sprawiać problemów przez parę sezonów po zakupie, nawet wtedy, gdy będziemy na nim robić bardzo duże przebiegi. W tej cenie znajdziesz także dość lekkie modele rowerów, które będą dobrze służyły jako sprzęt do jazdy po mieście.

Ranking Rowery crossowe do 1500 – 2000 zł Producent Cena
1Giant Roam 3 Disc 2016GiantAktualna Cena
2Kross Evado 4.0 Grafitowy Srebrny Czerwony S 2017KrossAktualna Cena
3Cube Curve Pro 2016 czarno-niebieskiCubeAktualna Cena
4Merida Crossway 20-MD 2015 GranatowyMeridaAktualna Cena
5Merida CROSSWAY URBAN 20-D 2018 silver greenMeridaAktualna Cena

Większość osób zajmujących się turystyką rowerową sugeruje, by w przypadku tańszych rowerów unikać zaawansowanych rozwiązań, znanych z modeli droższych. Dobrym przykładem są hamulce tarczowe, które w tanim rowerze mogą sprawiać więcej problemów niż korzyści. Podobnie jest z bardzo dużą ilością przełożeń – robi to duże wrażenie w reklamie, ale w praktyce w tanim rowerze, lepiej sprawdzą się prostsze przerzutki.

Rower crossowy do 2500 – 3000 zł

W tej cenie znajdziesz rowery crossowe z większą ilością przełożeń (24 lub 27) oraz lepsze hamulce tarczowe. Jakość wykończenia poszczególnych elementów w takim rowerze, będzie wyższa, niż w tańszych rowerach, co w przypadku takich układów, jak przełożenie czy przerzutki, ma kluczowe znaczenie. Wielu ekspertów od rowerów uważa, że w tej klasie rowerów lepiej jest zrezygnować z hamulców tarczowych na rzecz zwykłych, a zamiast nich, wybrać lepszy osprzęt.

Ranking Rowery crossowe do 2500 – 3000 zł Producent Cena
1Giant Roam 0 Disc 2015 srebrnyGiantAktualna Cena
2Kellys PHANATIC 30 2019 blackGiantAktualna Cena
3Kellys Phanatic 50 2014KellysAktualna Cena
4Cube Nature Pro 2016 szaryCubeAktualna Cena
5Cube Rower NATURE PRO czarny 2017CubeAktualna Cena

Dobrym wyborem jest zarówno rower crossowy, który jest nowością na rynku, jak i sprawdzony model sprzed kilku sezonów.

Rower crossowy do 3500 – 4000 zł

Rowery crossowe w cenie około 4000 zł, będą oferowały wszystko to, co najlepsze w tym typie sprzętu. W tej ceni można kupić rower z powietrznym amortyzatorem, bardzo dobrym napędem, świetnymi hamulcami i oponami z najwyższej półki. Dobre rowery crossowe z bardziej miejskim zacięciem, zaoferują nam w standardzie bagażnik, stopkę i błotniki. Zwróć także uwagę na to, czy rower posiada uchwyt na pompkę i bidony. Osprzęt roweru w tej cenie będzie bardzo wytrzymały, co pozwoli na jazdę przez przynajmniej kilka sezonów. Dodatkowo, jego wymiana lub konserwacja, nie będzie sprawiała trudności.

Rower crossowy - Ranking 2019

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Rower crossowy. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5 Rower crossowy Cena
1Kellys Phanatic 10 2017Aktualna Cena
2Kellys PHANATIC 30 2019 blackAktualna Cena
3Kross Evado 2.0 2018 czarny/niebieski połyskAktualna Cena
4Kellys CLEA 30 2018 BLACK LIMEAktualna Cena
5Kellys Phanatic 50 2019 czarny/szary/pomarańczowyAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
  • jaki rower crossowy
  • rower crossowy
  • ranking rowerów crossowych
  • ranking rowerów
  • dobry rower crossowy

Rower crossowy - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz