Rower elektryczny - Ranking i opinie

Rower elektryczny to odmiana roweru wyposażonego w silnik, który włącza się podczas pedałowania i umożliwia osiągnięcie prędkości nie większej niż 25 km/h. Rower tego typu znacznie różni się od skutera elektrycznego, ponieważ nie wyręcza użytkownika w pedałowaniu, a jedynie to wspomaga. Dobry rower elektryczny może być rozwiązaniem dla osób starszych i osób, które nie mają siły na standardowe pedałowanie.

Rodzaje rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne można podzielić na kilka rodzajów, różniący się przede wszystkim kształtem ramy. Można kupić zarówno rowery z pełnowymiarową ramą, które sprawdzają się przede wszystkim podczas jazdy po mieście i na trasie, jak i i rowery przypominające budową rowery MTB (górskie), które będą przydatne podczas jazdy pod górę. Rowery elektryczne które mają zbyt dużą moc, mogą być uznane przez policję za motorowery lub nawet motory i jeżdżąc nimi, należy dopasować się do odpowiednich przepisów. Istnieją także trzykołowe rowery elektryczne, które zapewniają pełną stabilność, a także rowery z kompaktową, składaną ramą. Jeśli lubisz jazdę w terenie, jednak nie lubisz podjazdów pod górkę, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie elektryczny rower górski. Renomowani producenci takich rowerów mają w swojej ofercie elektryczne odpowiedniki rowerów, które są dostępne bez wspomagania.

Wybór rowerów elektrycznych jest coraz większy i z nowinki technicznej, którą były kilka lat temu, stają się bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłych rowerów i skuterów.

Rower elektryczny – czy warto?

Rowery elektryczne są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych seniorów, którzy po prostu mogą korzystać z tej formy spędzania wolnego czasu albo wykorzystywać jako środek transportu na niewielkich odległościach. Wybierają je także osoby, które dojeżdżają do pracy. Nawet w najlepszych rowerach elektrycznych, problem stanowi spadek pojemności akumulatora w zimie. Akumulator w rowerze ma największą wydajność na początku, natomiast z czasem wydajność może spaść.

Obsługa takiego dobrego roweru nie powinna sprawiać problemu, ponieważ silnik w większości przypadków, automatycznie włącza się i wyłącza, gdy pedałujemy. Dodatkowo można ustawić prędkość, dzięki sterownikowi znajdującemu się na kierownicy. Tańsze rowery oferują jedynie podstawowe ustawienia, natomiast bardziej zaawansowane modele, pokazują o wiele więcej opcji.

Dobry rower elektryczny sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które nie będą musiały go wnosić na wyższe piętro w bloku – jest to dość trudne z uwagi na jego dużą masę. Rowery elektryczne pozwalają także na bezproblemowe przewożenie sporych bagaży. Są bardzo przydatne podczas pokonywania długich tras – jeśli zamierzasz pokonać kilkadziesiąt kilometrów, a nie jesteś pewny, czy taki dystans jest dla Ciebie odpowiedni, rower elektryczny ułatwi Ci jazdę.

Rower elektryczny do 2000 – 3000 zł

Rowery elektryczne w niskiej cenie oferują nieco mniejszą pojemność akumulatorów i silniki o niższej mocy. Tańsze rowery są zwykle znacznie cięższe od tych droższych, a ich bateria wytrzymuje mniejszą ilość cykli ładowania.

Jeśli decydujesz się na zakup roweru elektrycznego w cenie do 3000 zł, powinieneś zwrócić uwagę na te niedogodności. Ceny rowerów elektrycznych ciągle maleją i dziś można kupić wiele modeli, które oferują bardzo ciekawe opcje w niskiej cenie. Gdy masz problem z jazdą na zwykłym rowerze z powodu choroby (albo musisz zsiadać z niego przed wzniesieniami), tani rower elektryczny będzie doskonałym wyborem. W sklepach można kupić rowery elektryczne renomowanych firm, które mimo niskiej ceny, oferują ciekawe rozwiązania. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wymiana akumulatora nie sprawi problemu i czy można w prosty sposób wyjąć akumulator i zabrać go do domu. Ważną kwestią jest także sposób ładowania roweru.

Sprawdź jakie mamy opcje w najniższym przedziale cenowym rowerów elektrycznych.

RankingRower elektryczny do 2000-3000 złProducentCena
1DYU Rower elektryczny A5 CzarnyDYUAktualna Cena
2KAISDA K26M Electric Urban Bike 26*1.95in Tires 36V 250W Motor 25km/h Max Speed 12.5Ah Battery 40-70km Range 120kg LoadAktualna Cena
3Składany Miejski Rower Elektryczny KuKirin V2, Opony 20 Cali, Wyjmowalna Bateria 7,5Ah, Silnik 430W, Maks. Prędkość 25km/hAktualna Cena
4Huffy Transic Plus CzarnyHuffyAktualna Cena
5Huffy Everett Plus SrebrnyHuffyAktualna Cena
Rower elektryczny do 2000-3000 zł

Rower elektryczny do 2000-3000 zł DYU Rower elektryczny A5 Czarny

➾Szczegóły TOP1: DYU Rower elektryczny A5 Czarny

Rower elektryczny do 4000 – 5000 zł

W cenie do około 5000 zł można kupić rower elektryczny, który pozwala na przejechanie odległości około 60 km. Silnik najczęściej jest umieszczony w piaście z przodu, a za zmianę przełożenia, odpowiada kilkubiegowa przerzutka. Rowery elektryczne są bardzo ciężkie (normą jest 20 – 25 kg, ale mogą ważyć ponad 40 kg), dlatego wielu producentów decyduje się na usunięcie z nich amortyzatorów. Dobre rowery tego typu, stanowią bardzo dobrą alternatywę dla zwykłych rowerów dla osób, które pokonują duże dystanse lub jeżdżą po wzniesieniach. Zysk najbardziej odczuwalny jest podczas jazdy w mieście.

RankingRower elektryczny do 5000 złProducentCena
1FAFREES F26 Pro 26 cali ZłotyFAFREESAktualna Cena
2Samebike XWLX09 CzarnySamebikeAktualna Cena
3Jeep JE-C28L BiałyJeepAktualna Cena
4Samebike LVHLB26A CzarnySamebikeAktualna Cena
5Kaisda K3 CzarnyKaisdaAktualna Cena
Rower elektryczny do 5000 zł

Rower elektryczny do 5000 zł FAFREES F26 Pro 26 cali Złoty

➾Szczegóły TOP1: FAFREES F26 Pro 26 cali Złoty

Droższe modele rowerów elektrycznych będą wyposażone także w lepszy osprzęt (przerzutki renomowanych firm, bardziej wytrzymałe obręcze czy lepsze akumulatory), które znacznie uprzyjemnią jazdę

Rower elektryczny pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii i zajmuje znacznie mniej miejsca niż skuter. Naszym zdaniem, bardzo prawdopodobne jest to, że za kilka lat rowery elektryczne się rozpowszechnią i staną się podstawowym sposobem poruszania się po zatłoczonych drogach.

Rower elektryczny - Ranking 2023

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Rower elektryczny. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Rower elektrycznyProducentCena
1ESKUTE ESKUTE Polluno Pro Electric Bicycle 250W Mid-drive Motor 14.5Ah Battery for 80 Miles Range 835602EUDFEskuteAktualna Cena
2Coswheel T20 SzaryCoswheelAktualna Cena
3Cyrusher XF800 NiebieskiCyrusherAktualna Cena
4Lankeleisi RV800 Żółto-zielonyLankeleisiAktualna Cena
5FAFREES FF20 Polar NiebieskiFAFREESAktualna Cena

Rower elektryczny - Opinie i komentarze (19)

Reply