Rower elektryczny

Rower elektryczny to odmiana roweru wyposażonego w silnik, który włącza się podczas pedałowania i umożliwia osiągnięcie prędkości nie większej niż 25 km/h. Rower tego typu znacznie różni się od skutera elektrycznego, ponieważ nie wyręcza użytkownika w pedałowaniu, a jedynie to wspomaga. Dobry rower elektryczny może być rozwiązaniem dla osób starszych i osób, które nie mają siły na standardowe pedałowanie.

Rodzaje rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne można podzielić na kilka rodzajów, różniący się przede wszystkim kształtem ramy. Można kupić zarówno rowery z pełnowymiarową ramą, które sprawdzają się przede wszystkim podczas jazdy po mieście i na trasie, jak i i rowery przypominające budową rowery MTB (górskie), które będą przydatne podczas jazdy pod górę. Rowery elektryczne które mają zbyt dużą moc, mogą być uznane przez policję za motorowery lub nawet motory i jeżdżąc nimi, należy dopasować się do odpowiednich przepisów. Istnieją także trzykołowe rowery elektryczne, które zapewniają pełną stabilność, a także rowery z kompaktową, składaną ramą. Jeśli lubisz jazdę w terenie, jednak nie lubisz podjazdów pod górkę, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie elektryczny rower górski. Renomowani producenci takich rowerów mają w swojej ofercie elektryczne odpowiedniki rowerów, które są dostępne bez wspomagania.

Wybór rowerów elektrycznych jest coraz większy i z nowinki technicznej, którą były kilka lat temu, stają się bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłych rowerów i skuterów.

Rower elektryczny – czy warto?

Rowery elektryczne są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych seniorów, którzy po prostu mogą korzystać z tej formy spędzania wolnego czasu albo wykorzystywać jako środek transportu na niewielkich odległościach. Wybierają je także osoby, które dojeżdżają do pracy. Nawet w najlepszych rowerach elektrycznych, problem stanowi spadek pojemności akumulatora w zimie. Akumulator w rowerze ma największą wydajność na początku, natomiast z czasem wydajność może spaść.

Obsługa takiego dobrego roweru nie powinna sprawiać problemu, ponieważ silnik w większości przypadków, automatycznie włącza się i wyłącza, gdy pedałujemy. Dodatkowo można ustawić prędkość, dzięki sterownikowi znajdującemu się na kierownicy. Tańsze rowery oferują jedynie podstawowe ustawienia, natomiast bardziej zaawansowane modele, pokazują o wiele więcej opcji.

Dobry rower elektryczny sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które nie będą musiały go wnosić na wyższe piętro w bloku – jest to dość trudne z uwagi na jego dużą masę. Rowery elektryczne pozwalają także na bezproblemowe przewożenie sporych bagaży. Są bardzo przydatne podczas pokonywania długich tras – jeśli zamierzasz pokonać kilkadziesiąt kilometrów, a nie jesteś pewny, czy taki dystans jest dla Ciebie odpowiedni, rower elektryczny ułatwi Ci jazdę.

Rower elektryczny do 2000 – 3000 zł

Rowery elektryczne w niskiej cenie oferują nieco mniejszą pojemność akumulatorów i silniki o niższej mocy. Tańsze rowery są zwykle znacznie cięższe od tych droższych, a ich bateria wytrzymuje mniejszą ilość cykli ładowania.

Jeśli decydujesz się na zakup roweru elektrycznego w cenie do 3000 zł, powinieneś zwrócić uwagę na te niedogodności. Ceny rowerów elektrycznych ciągle maleją i dziś można kupić wiele modeli, które oferują bardzo ciekawe opcje w niskiej cenie. Gdy masz problem z jazdą na zwykłym rowerze z powodu choroby (albo musisz zsiadać z niego przed wzniesieniami), tani rower elektryczny będzie doskonałym wyborem. W sklepach można kupić rowery elektryczne renomowanych firm, które mimo niskiej ceny, oferują ciekawe rozwiązania. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wymiana akumulatora nie sprawi problemu i czy można w prosty sposób wyjąć akumulator i zabrać go do domu. Ważną kwestią jest także sposób ładowania roweru.

Sprawdź jakie mamy opcje w najniższym przedziale cenowym rowerów elektrycznych.

RankingRower elektryczny do 2000-3000 złProducentCena
1Xiaomi Original HIMO C20XiaomiAktualna Cena
2ONEBOT S6ONEBOTAktualna Cena
3FIIDO D2S ciemnoszaryFIIDOAktualna Cena
4Himo Z16 Składany Rower Elektryczny 250W - Szary 371393PLDFHimoAktualna Cena
5Niubility Niubility B14 Składany Rower Elektryczny 14'' 15Ah 400W - Biały 430198EUDFNiubilityAktualna Cena
Rower elektryczny do 2000-3000 zł

Rower elektryczny do 2000-3000 zł Xiaomi Original HIMO C20

➾Szczegóły TOP1: Xiaomi Original HIMO C20

Rower elektryczny do 4000 – 5000 zł

W cenie do około 5000 zł można kupić rower elektryczny, który pozwala na przejechanie odległości około 60 km. Silnik najczęściej jest umieszczony w piaście z przodu, a za zmianę przełożenia, odpowiada kilkubiegowa przerzutka. Rowery elektryczne są bardzo ciężkie (normą jest 20 – 25 kg, ale mogą ważyć ponad 40 kg), dlatego wielu producentów decyduje się na usunięcie z nich amortyzatorów. Dobre rowery tego typu, stanowią bardzo dobrą alternatywę dla zwykłych rowerów dla osób, które pokonują duże dystanse lub jeżdżą po wzniesieniach. Zysk najbardziej odczuwalny jest podczas jazdy w mieście.

RankingRower elektryczny do 5000 złProducentCena
1Basic 28" 2019 czarny/pomarańczowyAktualna Cena
2Ecobike Basic NEXUS 2020 biały 28 caliEcobikeAktualna Cena
3engwe EP-2 Pro Rower Składany 750W 20 '' - Czarny 372806EUDFengweAktualna Cena
4Geekbuying CMACEWHEEL Y20 Elektryczny motorower 20 x 4.0 Grube opony 750 W 372044PLDFGeekbuyingAktualna Cena
5Lovelec Lugo 2021 srebrny / czarny / czerwony 20 caliLovelecAktualna Cena
Rower elektryczny do 5000 zł

Rower elektryczny do 5000 zł Basic 28" 2019 czarny/pomarańczowy

➾Szczegóły TOP1: Basic 28" 2019 czarny/pomarańczowy

Droższe modele rowerów elektrycznych będą wyposażone także w lepszy osprzęt (przerzutki renomowanych firm, bardziej wytrzymałe obręcze czy lepsze akumulatory), które znacznie uprzyjemnią jazdę

Rower elektryczny pozwala na znaczne zaoszczędzenie energii i zajmuje znacznie mniej miejsca niż skuter. Naszym zdaniem, bardzo prawdopodobne jest to, że za kilka lat rowery elektryczne się rozpowszechnią i staną się podstawowym sposobem poruszania się po zatłoczonych drogach.

Rower elektryczny - Ranking 2022

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Rower elektryczny. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Rower elektrycznyProducentCena
1Haibike AllMtn SE, titan/black/yellow matte 47cm (27.5") 45173147HaibikeAktualna Cena
2Winora Yucatan 8 28" 2020 czarnyWinoraAktualna Cena
3Haibike Trekking S 9 2021 anthracite / red 28 caliHaibikeAktualna Cena
4Ecobike SX5 2021 czarny 29 caliEcobikeAktualna Cena
5KTM MACINA Prowler Exonic 2021 fire orange (black+orange) 29 caliKTMAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
  • rower elektryczny opinie
  • rowery elektryczne opinie
  • rowery elektryczne ranking
  • rower elektryczny forum
  • rowery elektryczne ranking 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 ocena, średnia: 4,35 na 5)

Rower elektryczny - Opinie i komentarze - (19)

Dodaj komentarz