Rower szosowy

Rower szosowy z prawdziwego zdarzenia to marzenie wielu amatorów kolarstwa. Aby znaleźć dobry rower szosowy w niskiej cenie, powinieneś rozejrzeć się wśród najtańszych modeli rowerów znanych firm. Kupując rower szosowy, nie musisz wcale decydować się na najdroższe modele, wyposażone w kosmiczne technologie. Do codziennej jazdy, sprawdzą się nawet niedrogie modele z aluminiową ramą, wyposażone w osprzęt ze średniej półki.

Rower szosowy – jaka rama?

Rower szosowy powinien mieć sztywną ramę, wykonaną z lekkich stopów metali. W przypadku tanich modeli, raczej nie możesz liczyć na bardzo niską wagę i świetne osiągi sprzętu, jednak nie jest to przeszkodą dla osoby, która nie jest zawodowcem. Jeśli do tej pory jeździłeś na rowerze MTB i postanowiłeś go zmienić na rower szosowy, zwróć uwagę na to, że wymiary ramy będą się różniły.

Rower szosowy – jaki rozmiar?

Kupując rower szosowy, musisz go bardzo dokładnie dobrać do swojego wzrostu. Częstą praktyką jest wybieranie zbyt małego roweru, na którym niewygodnie jeździ się w terenie, lub zbyt dużego, na którym czujemy się niepewnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup roweru szosowego bezpośrednio w sklepie i przymierzenie kilku modeli. Pamiętaj o tym, że to zwykle zakup na kilka sezonów i dlatego, nie można podejmować zbyt pochopnej decyzji o zakupie. Dodatkowo, ramy w rowerach różnych firm mogą się różnić kształtem mimo tego, że ich rama będzie opisana jako taka sama.

Nie licz na to, że dobrym rozwiązaniem będzie zakup roweru ze średnią ramą i następnie wyregulowanie jego rozmiarów, przez podwyższenie siodełka lub kierownicy – takie rozwiązanie się nie sprawdza.

Wybór odpowiedniej wielkości ramy jest kluczowy dla wygody jazdy. Jeśli chcesz kupić dobry rower do jazdy relaksacyjnej, dobrym rozwiązaniem może być wybór ramy nieco większej, natomiast sportowcy, czasem decydują się na mniejszą ramę. Jeśli rozmiar będzie mocno niedopasowany do Twoich wymiarów, będziesz odczuwał dyskomfort w czasie jazdy i nie będzie Ci ona sprawiała przyjemności.

Wybierając rower, nie powinieneś kierować się swoją wysokością – dobiera się ją do długości nóg, zmierzonej po wewnętrznej stronie.

Rower szosowy do 2000 zł

Dobre rowery szosowe w niskiej cenie, są wyposażone na przykład w aluminiową ramę, hamulce wysokiej jakości i bogate wyposażenie. Rowery w najniższej cenie są dość ciężkie i często mają niezbyt dobre opony, ale dla większości amatorów, nie będzie to ważną kwestią.

Ranking Rowery szosowe do 2000 zł Producent Cena
1Merida Rower RACE 50 2017MeridaAktualna Cena
2Giant Defy 5 2015MeridaAktualna Cena
3Romet HURAGAN 2+ 2018 biało-czarnyMeridaAktualna Cena
4Romet Huragan 1+ 2018 czarno-czerwonyMeridaAktualna Cena
5Merida RACE 80 2018 czarnyMeridaAktualna Cena

Dobry rower szosowy do 2000 złotych może być wyposażony także w karbonowy widelec i pedały z uchwytami na stopy. Mniejszą uwagę zwracaj na wygląd roweru, natomiast większą na to, z jakich materiałów został wykonany i co znajduje się w wyposażeniu. W tej cenie powinien znaleźć się osprzęt produkowany przez najważniejsze firmy rowerowe.

Rower szosowy do 3000 zł

Często mówi się o tym, że dopiero w cenie około 3000 złotych, można kupić „prawdziwe” rowery szosowe. Jest w tym sporo prawdy, bo inwestując 1000 złotych więcej, możesz liczyć na znacznie lepszy osprzęt roweru – powszechne są rowery wyposażone w karbonowy widelec i porządne przerzutki. Przydatną opcją jest wewnętrzne prowadzenie linek. Jeśli szukasz roweru typowo wyczynowego, zdecyduj się na model oferujący bardziej pochyloną pozycję jazdy oraz jak najcieńsze opony. Rowery w tym przedziale cenowym oferują znacznie bardziej wytrzymały napęd od pozostałych, tańszych modeli. Kupując droższy rower masz większą pewność, że będzie on Ci służył, przez więcej sezonów. W cenie około 3000 zł, można kupić także rower szosowy, do którego będzie można założyć także opony z drobnym bieżnikiem, pozwalające jeździć w terenie. Możesz też wybrać rower z nieco gorszym wyposażeniem, ale za to z lepszą ramą. Elementy wyposażenia, będziesz mógł wybrać później i sukcesywnie je wymieniać, gdy będziesz miał więcej gotówki. W poniższej tabelce nasze propozycje.

Ranking Rowery szosowe do 3000 zł Producent Cena
1Kross Vento 4.0 2017Aktualna Cena
2Giant CONTEND 1 2017 czarno-srebrno-zielonyAktualna Cena
3Merida CYCLO CROSS 100 2018 zielonyAktualna Cena
4Cube Attain Pro 2016 BiałyAktualna Cena
5Cube Peloton Pro 2015 BiałyAktualna Cena

Rower szosowy do 5000 zł

Rowery w tej cenie zwykle są wybierane przez osoby, które już mają duże doświadczenie w kolarstwie i szukają modelu, który pomoże im pobić swoje rekordy. Dobry rower szosowy do 5000 zł będzie miał sztywną, aluminiową ramę, która dobrze wytłumi drgania. Wiele osób kupuje dobry rower szosowy do 5000 zł i z czasem wymienia poszczególne elementy na lżejsze lub bardziej wytrzymałe. Najpopularniejsze rowery szosowe do 5000 zł w tabelce poniżej.

Ranking Rowery szosowe do 5000 zł Producent Cena
1Cube Attain GTC Pro 2018 Carbon/BlueAktualna Cena
2Cube Attain SL Disc 2018 Black/RedCubeAktualna Cena
3Cube ATTAIN RACE SL 2019 czarnyCubeAktualna Cena
4Merida SCULTURA 400 2018 niebiesko-zielonyMeridaAktualna Cena

Bardzo ważną kwestią są odpowiednie koła – powinny być odpowiednio sztywne i lekkie. Nieco mniej uwagi zwraca się na siodełko w rowerze, co wynika z faktu, że można je bardzo łatwo wymienić na takie, które pasuje do naszych potrzeb. Rowery szosowe w wyższej cenie zwykle wyglądają podobnie, jak rowery wyścigowe, które można obejrzeć podczas transmisji. Droższe rowery są wykonywane z pocienianego aluminium – ten proces pozwala znacznie zmniejszyć wagę roweru, bez utraty sztywności. Zakup takiego roweru da nam przedsmak jazdy na prawdziwym rowerze do szosowej jazdy wyczynowej i pozwoli osiągnąć znacznie lepsze rezultaty od tanich i ciężkich rowerach w niskiej cenie. Jeśli nie ogranicza Cię budżet, zakup takiego roweru, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Rower szosowy - Ranking 2019

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Rower szosowy. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5 Rower szosowy Cena
1Giant Defy 3 2015 Czarno-czerwonyAktualna Cena
2Merida Rower RACE 50 2017Aktualna Cena
3Giant Defy 5 2015Aktualna Cena
4Kellys Urc 30 2017Aktualna Cena
5Merida REACTO 300 2018 czarnyAktualna Cena

Rower szosowy - Opinie i komentarze

Dodaj komentarz