Suszarka do butów narciarskich - Ranking i opinie

Buty narciarskie są cały czas narażone na działanie śniegu i wody. Jeśli nie wysuszymy ich po szusowaniu na stoku, buty narciarskie mogą zacząć brzydko pachnieć lub nawet rozklejać się. Tracą także swoje właściwości i są nieprzyjemne w użytkowaniu. Rozwiązaniem tego problemu jest suszarka do butów narciarskich. Takie urządzenia mogą być niewielkie i bez problemu zmieścić się w turystycznym plecaku. Ale przyjrzyjmy się różnym rodzajom suszarek do butów narciarskich.

Suszarka do butów narciarskich do 100 złotych

Suszarki w niskiej cenie to nieskomplikowane urządzenia, które wkłada się bezpośrednio do buta i podłącza do sieci elektrycznej. Dobra suszarka do butów narciarskich nagrzewa się do określonej temperatury i następnie, dzięki termostatowi, przestaje emitować ciepło. Bardzo ważne jest to, by umożliwić użytkownikowi dobranie odpowiedniej temperatury. Jeśli jest ona zbyt niska, to but nie zostanie wysuszony w ciągu kilku godzin. Przy zbyt wysokiej temperaturze, but może się zniekształcić w środku. Z tego powodu idealna jest suszarka, która oferuje temperaturę oscylującą około 40 – 50 stopni.

W tańszych suszarkach do butów narciarskich można znaleźć także wentylator, który dodatkowo rozprowadza ciepło we wnętrzu buta i przyśpiesza jego wysychanie. Dzięki niemu można uniknąć nadmiernego, miejscowego nagrzewania się niektórych części buta. Wentylator wpływa korzystnie na żywotność naszego urządzenia, ponieważ zmniejsza nagrzewanie się obudowy.

Osoby szukające najtańszej suszarki do butów narciarskich, mogą zdecydować się na zakup urządzenia bez wentylatora i termostatu. Nie emituje ono hałasu, jednak wymaga ciągłej uwagi ze strony użytkownika.

Suszarka do butów narciarskich do 200 złotych

Droższe modele suszarek do butów posiadają dodatkowe opcje, które umożliwiają przyjemniejsze korzystanie. Dobra suszarka do butów narciarskich, powinna oferować lampę UV – zabija ona bakterie, będące główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu. W niektórych droższych suszarkach, nie znajdziemy lampy UV, natomiast jest ona zastąpiona funkcją ozonowania wnętrza buta. Ona także pozwala na zmniejszenie ilości bakterii. Ozonowanie jest techniką skuteczniejszą od UV, jeśli chodzi o niszczenie bakterii, ponieważ gaz dociera w każde miejsce buta. Światło UV działa natomiast tylko w tych miejscach, na które pada.

Droższe suszarki do butów narciarskich UV, mogą zaoferować także wyższy komfort pod względem emitowanego hałasu, od modeli z niższej półki cenowej. Ich konstrukcja jest zaprojektowana w taki sposób, by but tłumił jak najwięcej hałasu.

Najdroższe suszarki oferują opcję szybkiego nagrzewania się grzałki, dzięki czemu nie musimy zbyt długo czekać, aż buty będą ponownie gotowe do nałożenia. Prawidłowo dobrana suszarka do butów narciarskich, wpłynie w dużym stopniu na przedłużenie używalności butów. Jeśli posiadasz dobrą suszarkę do butów narciarskich, nie musisz ograniczać swoich planów urlopowych tylko do tych ośrodków, które są wyposażone w takie akcesoria i martwić się o to, że mokre buty, zepsują Ci przyjemność z jazdy.

Naścienna suszarka do butów narciarskich

Urządzenia tego typu są wybierane przede wszystkim przez ośrodki narciarskie i pensjonaty. Składają się one z kilkunastu bolców, na które zakłada się buty noskami do góry. Przez otwory, do wnętrza buta, wtłaczane jest ciepłe powietrze. Istnieją także suszarki do butów narciarskich, które nie posiadają wentylatora. Nagrzewa się w nich część wkładana do buta, a ruch ciepłego powietrza umożliwia dokładne wysuszenie każdego zakamarka buta.

Suszarka do butów narciarskich – jakie zasilanie?

W przypadku suszarek do butów w najniższej cenie, zwykle mamy dostępne jedynie zasilanie za pomocą przewodu elektrycznego. Nowocześniejsze modele, posiadają możliwość zasilania z innych źródeł, takich, jak gniazdo zapalniczki samochodowej oraz kabel USB. W przypadku tej drugiej opcji, należy zwrócić na temperaturę, jaką osiąga grzałka, ponieważ w tańszych modelach, może być ona niewystarczająca, do efektywnego wysuszenia butów.

Suszarka do butów narciarskich - Ranking 2023

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Suszarka do butów narciarskich. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Suszarka do butów narciarskichProducentCena
1Elektro-Warm Suszarka do butów i rękawic z nadmuchem SB-6ElektrowarmAktualna Cena
2Elektrowarm Suszarka do butÓw sb-6 eps SUSZARKA DO BUTÓW SB-6 230V EWElektrowarmAktualna Cena

Suszarka do butów narciarskich - Opinie i komentarze (6)

Reply