Suszarka turystyczna

Odpowiednio przygotowany bagaż to gwarancja udanej i komfortowej podróży. Oprócz ubrań oraz kosmetyków powinny się w nim znaleźć również sprzęty, które znacznie ułatwią codzienne funkcjonowanie. Przyda się między innymi dobra suszarka turystyczna. Jak jednak wybrać najlepszy model?

Oferta suszarek do włosów jest niezwykle bogata. Najwięcej jest modeli profesjonalnych oraz urządzeń do użytku domowego. Na rynku coraz częściej można również spotkać suszarki podróżne. Dzięki temu podczas wyjazdu nie musimy rezygnować z przydatnych sprzętów. Wiele z nich oferuje bardzo dobrą jakość, a co najważniejsze, modele te nie zajmują dużo miejsca w bagażu. Czym się kierować podczas zakupu suszarki turystycznej?

Suszarka do włosów turystyczna – podstawowe parametry

Wybierając suszarkę podróżną wcale nie musimy rezygnować z wysokiej jakości. Producenci oferują coraz więcej kompaktowych modeli o bardzo dobrych parametrach. Najważniejsze z nich to:

 • Moc – na rynku dostępne są suszarki o mocy od 800 W do 2300 W. Im większa moc urządzenia, tym szybciej wysuszymy pasma. Dobra suszarka turystyczna oferuje moc na poziomie od 1000 do nawet 1800 W. Ten parametr najlepiej dostosować do indywidualnych potrzeb. Przy krótkiej fryzurze wystarczy moc 1000 – 1500 W. Przy długich, gęstych włosach lepiej sprawdzi się model o mocy minimum 1600 W.
 • Siła nawiewu – dobrej jakości urządzenia wyposażone są w regulator siły nawiewu. Najczęściej regulacja ta jest 2-, 3- i 4-stopniowa. Modele kompaktowe mają z reguły 2 stopnie nawiewu. Dodajmy, że im mocniejszy nawiew, tym szybsze suszenie.
 • Regulacja temperatury – nowoczesne suszarki, również turystyczne, oferują regulację temperatury wydmuchiwanego powietrza. Najczęściej jest ona 2-, 3- lub 4-stopniowa. W modelach podróżnych najczęściej spotkamy 2-stopniową (czasem 3-stopniową) regulację. Niektóre modele oferują również opcję zimnego nawiewu.
 • Głośność – suszarka to urządzenie, które emituje dość duży hałas. Modele turystyczne są z reguły głośne i niełatwo znaleźć na rynku ciche urządzenie kompaktowe.

Te parametry dotyczą w zasadzie wszystkich rodzajów suszarek. Jeśli chodzi o modele turystyczne, warto zwrócić uwagę na dodatkowe czynniki. Trzeba wziąć pod uwagę, że suszarka podróżna z reguły dość szybko się nagrzewa. Jeśli z urządzenia ma korzystać więcej osób, warto postawić na solidny model.

Najważniejsze cechy suszarki turystycznej

Podczas wyboru turystycznej suszarki do włosów warto zwrócić dodatkowo uwagę na:

 • Rozmiar – im mniejsza suszarka turystyczna, tym lepiej. Model o niewielkim rozmiarze zajmie mniej miejsca w bagażu.
 • Waga – duże znaczenie podczas wyboru urządzenia kompaktowego ma również jego waga. Dobra suszarka turystyczna powinna być lekka.W ofercie znajdziemy modele, które ważą zaledwie 0,3 – 0,4 kg.
 • Rodzaj zasilania – w ofercie dostępne są zarówno modele zasilane sieciowo, jak i urządzenia na baterie. Jeżeli wybieramy pierwszą opcję, zwróćmy uwagę na długość przewodu. Dobrze jest wybrać sprzęt z uniwersalnym napięciem. Dzięki temu będziemy mogli z niego korzystać w każdym zakątku świata. Potrzebny będzie tylko specjalny adapter. Suszarka turystyczna na baterie przyda się, jeśli wyjeżdżamy w miejsce, w którym nie będziemy mieli dostępu do prądu. Warto w tym przypadku przygotować zapas baterii.
 • Składana rączka – na rynku dostępne są modele ze składaną rączką. To sprawia, że zdecydowanie łatwiej je spakować. Suszarka turystyczna składana bez trudu zmieści się w każdym bagażu. Wybrane modele wyposażone są również w specjalny uchwyt umożliwiający zawieszenie urządzenia na wieszaku.

Warto wybrać solidną suszarkę turystyczną. Z dobrej jakości urządzenia możemy również korzystać w warunkach domowych, dzięki czemu nie musimy kupować dwóch osobnych urządzeń. Modele kompaktowe oferują bowiem szereg dodatkowych funkcji.

Dodatkowe wyposażenie dobrej suszarki turystycznej

Najlepsza suszarka turystyczna niewiele będzie różnić się od standardowego modelu używanego na co dzień w domu. W ofercie dostępne są między innymi:

 • Suszarka turystyczna z jonizacją – takie urządzenie wyposażone jest w specjalny generator jonów. Wytwarza on jony ujemne, których zadaniem jest neutralizowanie ładunków dodatnich powstających na powierzchni włosa podczas procesu suszenia. Jonizator domyka łuski włosa, dzięki czemu fryzura jest gładka i nie elektryzuje się.
 • Suszarka turystyczna z dyfuzorem – dzięki tej nakładce w prosty sposób wymodelujemy fryzurę. W ofercie dostępne są dwa rodzaje dyfuzorów – z krótkimi oraz długimi końcówkami. Pierwszy doda włosom objętości, drugi podniesie je u nasady.
 • Suszarka turystyczna z koncentratorem – tego rodzaju nakładka umożliwia skupienie wydmuchiwanego powietrza i kierowanie go na konkretne miejsce. Koncentrator znacznie ułatwia modelowanie włosów.

Dzięki takiemu dodatkowemu wyposażeniu możemy cieszyć się idealną fryzurą w każdych warunkach. Dobra suszarka turystyczna do włosów to doskonałe uzupełnienie bagażu.

Suszarka turystyczna - Ranking 2022

W poniższej tabli znajduje się aktualny ranking produktów w kategorii Suszarka turystyczna. Ranking aktualizowany jest codziennie, dlatego warto sprawdzić jakie produkty są teraz na topie. Ranking udostępniany jest przez porównywarkę Skąpiec.pl.

TOP 5Suszarka turystycznaProducentCena
1Philips BHC010/10PhilipsAktualna Cena
2Babyliss 5344EBabylissAktualna Cena
3Sencor SHD 0045BKSencorAktualna Cena
4Blaupunkt HDD301BLBlaupunktAktualna Cena
5Philips BHD003/00PhilipsAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • https://www dizaster pl/suszarka-turystyczna/

Suszarka turystyczna - Opinie i komentarze - (4)

Dodaj komentarz